Wysyłanie paczki za granicę – o czym pamiętać?

Wysyłanie paczek za granicę stało się bardzo powszechną usługą. Oczywiście, należy się liczyć z wyższymi cenami oraz trochę dłuższym czasem dostarczenia niż w przypadku usług krajowych. Zamawianie produktów zagranicznych czy wysyłka z Polski nie jest niczym trudnym. Czasami paczki wymagają jednak dodatkowych formalności – w przypadku przesyłki poza Unię Europejską należy liczyć się z opłatą celną, która jest kwotą dodatkową, nie wliczaną w cenę usługi.

Wysokość opłaty celnej zmienia się w zależności od kilku parametrów, dlatego przed nadaniem przesyłki najlepiej przeliczyć dokładnie, ile może to wynieść. Można tego dokonać np. na https://www.epaka.pl/firmy-kurierskie. W dokumentach celnych należy wpisać zawartość paczki oraz określić wartość pieniężną przesyłanej rzeczy.

Jak zapakować przesyłkę zagraniczną

Przesyłki, które wysyła się za granicę należy pakować bardzo starannie ponieważ muszą one przebyć długą drogę. W paczce nie powinno być żadnych luzem wrzuconych rzeczy, wszystko powinno być dokładnie zabezpieczone. Nadając pakunek, należy dokładnie go zaadresować, jeśli ekspedient uzupełnia dane za nadawcę to dobrze jest sprawdzić czy na pewno są poprawne.

Warto również sprawdzić opcje ubezpieczenia paczki. Po nadaniu trzeba pamiętać o monitorowaniu. W przypadku problemów z dostarczeniem – można szybko zareagować. UPS śledzenie paczki ma w przypadku wszystkich swoich usług, zarówno krajowych jak i zagranicznych. Wysyłka pakunku za granicę nie jest niczym trudnym, jeśli skorzysta się ze sprawdzonej firmy to można być pewnym, że dojdzie on naprawdę sprawnie.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


17 + szesnaście =