Z czego powinna być zrobiona miękka i ciepła kołdra na zimę?

Jesienią i zimą spędzamy w łóżku więcej czasu niż w ciepłych miesiącach. Chcemy zatem, by kołdra pod którą śpimy zapewniała nam komfort termiczny oraz wygodę w użytkowaniu. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, kołdra na zimę wcale nie musi być gruba i ciężka. Jeśli ma odpowiedni wkład może być lekka i przyjemna w dotyku, a przy tym ciepła. Podczas wyboru kołdry na zimę należy pamiętać, że jej zadanie nie ogranicza się jedynie do ogrzewania ciała.

Powinna umożliwiać także właściwą cyrkulację powietrza- w przeciwnym razie organizm łatwo mógłby się przegrzewać. O tym, czy kołdra zimowa spełnia wszystkie powyższe kryteria w dużej mierze decyduje jej wypełnienie. Na rynku można znaleźć wiele rodzajów kołder, między innymi z wełny owczej, tkaniny bawełniano-poliestrowej, czy z wypełnieniem silikonowym. Wiele osób stwierdza jednak, że najlepiej sprawdzają się kołdry puchowe.

Zalety kołder z puchowym wypełnieniem

Kołdry wypełnione gęsim puchem są wyjątkowo lekkie, a jednocześnie ciepłe. Nie bez powodu nasze babcie i prababcie hodowały w swoich gospodarstwach gęsi, a ich puchem wypełniały zimowe pierzyny. Obecnie podczas produkcji kołdry puch ptaków jest starannie prany i sterylizowany, dzięki czemu staje się lżejszy i bardziej miękki, a także spełnia wymagane warunki higieniczne. Wysokiej jakości kołdry z wypełnieniem z naturalnego puchu gęsiego można znaleźć na przykład tutaj: https://www.moker.eu/koldry-puchowe-160×200-c-23_95_97.html. Kołdra puchowa jest idealna na zimę, ponieważ zapewnia ciepło, ale nie powoduje przegrzania się ciała i potliwości. Komfort snu mamy więc gwarantowany!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


1 × 4 =