Uszczelnianie okien bez zacieków

Prawidłowe ocieplenie, zabezpieczenie i uszczelnienie domu ma bardzo duże znacznie. Wpływa przecież m.in. na utrzymanie optymalnej temperatury wewnątrz pomieszczeń, a także zapobiega wilgoci. Jednym z podstawowych elementów domu, które pomimo prawidłowego montażu mogą być narażone na przepuszczanie wilgoci i nieprawidłową izolację, są okna. Dlatego też bardzo ważne jest dokładne i skuteczne uszczelnienie okien bez zacieków. Jak jednak tego dokonać?

Jak uszczelnić okna bez zacieków?

Chcąc dobrze uszczelnić okna warto użyć najwyższej jakości materiałów, które nam to umożliwią. Przykładem mogą być akryle, czyli klej akrylowy, lub popularny silikon akrylowy Tytan. Tego typu produkt charakteryzuje się dużą odpornością, a także dobrymi właściwościami i parametrami izolacyjnymi, dzięki którym wszelkie ubytki i niedociągnięcia podczas montażu okna będą właściwie uszczelnione nie powodując zacieków. Alternatywą dla akryli może być inny rodzaj kleju, w postaci chociażby kleju poliuretanowego. Zamiast nich warto skorzystać również z listwy podokiennej, która wykonana jest z bardzo twardego polistyrenu ekstrudowanego, lub twardego i grubego styropianu.

Chcąc maksymalnie wykorzystać możliwości tych produktów możemy je połączyć i wykonać uszczelnienie z wykorzystaniem zarówno kleju, jak i solidnego materiału izolacyjnego. Takie uszczelnienie zagwarantuje nam trwałość i uniknięcie kosztownych remontów w przyszłości. Pozwoli również zadbać o dobre warunki wewnątrz domu oraz wyeliminowanie wilgoci.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


11 − jeden =