Aparat CPAP – kupić czy wypożyczyć?

Z roku na rok wzrasta liczba osób, które cierpią z powodu bezdechu sennego. Jednym z najbardziej skutecznych sposobów walki z tą dolegliwością jest stosowanie specjalnego aparatu CPAP, służącego do dostarczania powietrza pod ciśnieniem do dróg oddechowych. Niezwykle istotnym elementem sprzętu jest również maska, nakładana na całą twarz albo jedynie na nos. Jeśli interesuje nas aparat CPAP w Warszawie istnieje możliwość zarówno jego zakupu, jak i wypożyczenia. 

Wiele zależy od naszych możliwości finansowych

Korzyści wynikające ze stosowania omawianego urządzenia są ogromne. Zaliczamy do nich m.in.: brak chrapania, ograniczenie senności i rozdrażnienia  w ciągu dnia, poprawę pamięci, koncentracji oraz wentylacji płuc, obniżenie stopnia napięcia psychicznego i lęku, a także znaczne zmniejszenie ryzyka wystąpienia groźnych chorób układu oddechowego i sercowego. Działanie aparatu jest dosyć proste. Otóż podaje on pacjentowi przez rurkę powietrze pod stałym ciśnieniem, dzięki czemu język oraz gardło są utrzymywane w odpowiedniej pozycji i nie zapadają się. W ten sposób drogi oddechowe pozostają stale drożne, a epizody bezdechu z czasem ustają.

Aparat CPAP można oczywiście kupić, choć nie jest to mały wydatek, ponieważ większość dostępnych na rynku modeli kosztuje kilka tysięcy złotych. Dlatego w sytuacji, gdy nie mamy możliwości uzyskania częściowej refundacji z NFZ, jedyną sensowną opcją wydaje się wypożyczenie sprzętu. Takie rozwiązanie jest również zalecane dla osób, które chcą przetestować urządzenie przed jego zakupem albo zostały zmuszone do oddania własnego modelu do serwisu, a nie chcą przerywać terapii. Oto jedna ze znanych firm oferujących usługę wypożyczenia aparatu CPAP: http://www.wsrmila.pl/.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


5 × 2 =