Skończyć z uzależnieniem – gdzie się udać i co należy zrobić?

Problemy związane z uzależnieniem niejednokrotnie wymagają konsultacji ze specjalistą i określeniem właściwej diagnozy. Gdzie tkwi największy problem? Osoby borykające się z tego rodzaju sytuacjami często są przekonane, że samodzielnie sprostają tym okolicznościom – nic bardziej mylnego, ponieważ konieczne jest wdrożenie odpowiedniej terapii. Zaawansowane leczenie ma na celu przywrócenie pacjenta do samodzielnego funkcjonowania, bez konieczności ponownego wspomagania się substancjami uzależniającymi.

Leczenie uzależnień – specyfika ośrodków terapeutycznych

Skuteczna terapia stacjonarna jest nieoceniona w leczeniu uzależnień. O ile najczęściej problem dotyczy alkoholu i narkotyków, trzeba także jeszcze wymienić hazard, uzależnienia od multimediów oraz dopalaczy. Leczenie uzależnień w Staszowie obejmuje kompleksową terapię kilkutygodniową. Czas trwania zależny jest od zaleceń specjalistów i stopnia zaawansowania choroby. W zależności od okoliczności i sytuacji dostosowywana jest również terapia ambulatoryjna.

Wychodzący naprzeciw oczekiwaniom pacjentów ośrodek terapii uzależnień stosuje także nowatorskie techniki o charakterze terapeutycznym. Należy do nich muzykoterapia, różnego rodzaju metody relaksacyjne, biofeedback. Dobrze wyposażony ośrodek dysponuje nie tylko znakomitymi specjalistami, ale także bardzo funkcjonalnym zapleczem, które jest niezbędne do prowadzenia zajęć. Poza salami terapeutycznymi na terenie obiektu można korzystać z rowerów, siłowni a nawet sauny i sali bilardowej.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


1 + 19 =