Jak zostać wizażystką?

Wizażysta to zawód, który wykonują przede wszystkim kobiety, choć w tej branży zdarzają się także panowie. Wiele osób rozpoczyna swoją przygodę z makijażem twarzy od kilku podstawowych kosmetyków i bazując na minimalnym doświadczeniu. Z czasem jednak ich apetyt rośnie i decydują się na udział w specjalistycznych szkoleniach, gdzie nabywają wiedzę na temat stosowania nowoczesnych technik. Taki zaawansowany kurs wizażu jest bowiem najlepszą przepustką do zostania tzw. Wizażystą Profesjonalnym. 

Najważniejsze jest wykształcenie i doświadczenie

Obowiązki wizażystki nie ograniczają się wyłącznie do robienia makijażu, ale obejmują także m.in. kompleksową pielęgnację skóry twarzy oraz rzęs, ust i brwi. Prawdziwa profesjonalistka powinna doskonale znać wszelkie niezbędne techniki i umieć dopasowywać makijaż do konkretnej okazji, typu oświetlenia oraz typu urody. Poza tym od takiej osoby wymaga się umiejętności dobierania odpowiednich kosmetyków do rodzaju cery, wykonywania analizy kolorystycznej, nieustannego śledzenia trendów i rozeznania wśród bogatej oferty marek czy producentów.

Dlatego też jednym z warunków wykonywania tego zawodu jest pasja i nieustanne doskonalenie się. Oczywiście tę drogę można w znacznym stopniu skrócić, ucząc się profesji w wybranych placówkach edukacyjnych – liceach kosmetycznych (kierunek wizaż), szkołach policealnych lub na studiach wyższych kosmetologicznych. Ich zaletą jest to, że oprócz zdobywania suchej wiedzy uczestniczymy w zajęciach praktycznych pod okiem wykwalifikowanych specjalistów. Aby wskoczyć na najwyższy poziom wtajemniczenia, należy również uczestniczyć w różnorodnych szkoleniach, takich jak choćby zaawansowany kurs makijażu.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


osiemnaście − trzynaście =