Co musi znajdować się w dobrym zakładzie kosmetycznym?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Właściciele zakładów kosmetycznych to osoby, które zazwyczaj nie narzekają na brak klientek, ponieważ większość kobiet stara się dbać o swój wygląd i często odwiedza tego typu miejsca. Z tego powodu z roku na rok wzrasta liczba salonów działających w polskich miastach. Zanim jednak zdecydujemy się na otwarcie własnego, powinniśmy się dowiedzieć, jakie dokładnie wyposażenie musi się w nim znaleźć. Bez tego nie będzie bowiem możliwe stworzenie dobrego biznesplanu, którego wdrożenie zagwarantuje świadczenie usług na wysokim poziomie i w konsekwencji stabilne zyski.

Ogólne spostrzeżenia na temat wyposażenia salonu

Przystępując do stworzenia dokładnej listy rzeczy, które koniecznie powinny się znaleźć w salonie kosmetycznym, należy brać pod uwagę wyposażenie zarówno samej sali (czyli narzędzia, akcesoria i kosmetyki niezbędne do wykonywania poszczególnych zabiegów), jak i toalet, pomieszczeń socjalnych oraz recepcji. Wiele osób skupia się też wyłącznie na meblach i urządzeniach, a zupełnie zapomina o tzw. produktach drugiej kategorii, które również wpływają na komfort przebywania w zakładzie (zarówno pracowników, jak i klientów).

Jeśli chodzi o sprzęt kosmetyczny, to wybierajmy zawsze urządzenia posiadające wszelkie możliwe certyfikaty bezpieczeństwa, ponieważ profesjonalny salon powinien być miejscem, w którym klienci mogą bez żadnych obaw i ze stuprocentowym zaufaniem zadbać o urodę. Certyfikat w pewnym sensie poświadcza również skuteczność danego sprzętu. Zdecydowanie najlepszym punktem do zaopatrywania się we wszystkie niezbędne elementy wyposażenia jest hurtownia kosmetyczna, bo oferuje w większości sprawdzone rozwiązania.  

Wykaz niezbędnych urządzeń, sprzętów i akcesoriów

Kompletując wyposażenie do salonu kosmetycznego, w pierwszej kolejności zadbajmy o funkcjonalne meble. Niezbędny będzie oczywiście fotel zabiegowy, który powinien zapewniać klientowi dużą wygodę i stwarzać optymalne, komfortowe warunki pracy kosmetyczce. Musi on posiadać funkcję regulacji nachylenia i być wyposażony w zagłówek (opcjonalnie również w brodzik, jeśli będzie służył do robienia pedicure). Najbardziej wygodne w obsłudze są modele elektryczne sterowane za pomocą pilota.

Pozostałe niezbędne meble to: taboret zabiegowy, duże lustro, wieszak na ubrania klientów (stojący albo przykręcany do ściany), fotel lub kanapa oraz biurko w recepcji, mobilny stolik zabiegowy (na kółkach, z kilkoma szufladami na przybory), szafka pod umywalkę, witryna na kosmetyki przeznaczone do sprzedaży, a także komoda na produkty i środki jedno- oraz wielorazowego użytku (z otwieranymi drzwiczkami).  Ponadto w profesjonalnym salonie muszą się znaleźć:

Urządzenia do różnych zabiegów na twarz – m.in. kombajn kosmetyczny (do peelingu, mikrodermabrazji czy ultradźwięków), laser IPL, lampa typu lupa, a także sprzęt do termoliftingu (emitujący fale radiowe) i oxybrazji. Dostępne są one na https://www.abacosun.pl/pl/urzadzenia-do-salonu-kosmetycznego-176.html

Urządzenia i akcesoria do zabiegów na ciało – kapsuła SPA, sprzęt do próżniowego modelowania sylwetki i liposukcji kawitacyjnej, żelazko antycellulitowe, bańki chińskie, świece i kamienie do masażu, stemple ziołowe itp.

Narzędzia do wykonywania zabiegów manicure oraz pedicure – np. frezarka, pochłaniacz pyłów, lampy: bezcieniowa i hybrydowa, pęseta, misa na wodę do moczenia stóp klientów, cążki (zarówno do skórek, jak i paznokci), dłuta i skalpele. 

Autoklaw parowy do sterylizacji narzędzi.

Produkty jednorazowego użytku – wanienka dezynfekcyjna, małe oraz duże chusty zabiegowe, akcesoria do dezynfekcji (sprzętów i wszelkich powierzchni płaskich), czepki, bielizna w postaci jednorazowych stringów damskich i bokserek męskich, waciki, patyczki, chusteczki higieniczne, szpatułki i pędzelki do nakładania masek, rękawiczki, ręczniki papierowe, gaziki jałowe i gazy, worki na śmieci, myjki oraz papier toaletowy itp..

Produkty wielorazowego użytku – m.in. szklane miseczki zabiegowe (na peeling i maski), prześcieradła, opaski, ręczniki, tuniki, mydelniczki, koce, fartuchy i pojemniki.

Kosmetyki, spirytus salicylowy, woda utleniona. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Do czego służą silniki elektryczne?
Do czego służą silniki elektryczne?
Silniki elektryczne umożliwiają wykonywanie różnych rodzajów ruchu: szybkich, precyzyjnych, ciągłych, z lub bez zmiany przełożeń itp. Wszystkie te zastosowania wymagają […]
Utylizacja mebli – kto się na to decyduje?
Utylizacja mebli – kto się na to decyduje?
Utylizacja mebli to rozwijająca się branża. Istnieje wiele powodów, aby pozbyć się mebli, a koszty tego mogą się znacznie różnić […]
W jakich branżach są przydatne systemy ewidencji pracy?
W jakich branżach są przydatne systemy ewidencji pracy?
Systemy ewidencji pracy, czyli duże ułatwienie dla pracodawców Prowadzenie ewidencji czasu pracy jest niezwykle ważnym elementem i zadanie to dotyczy […]