Co musi znajdować się w dobrym zakładzie kosmetycznym?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Właściciele zakładów kosmetycznych to osoby, które zazwyczaj nie narzekają na brak klientek, ponieważ większość kobiet stara się dbać o swój wygląd i często odwiedza tego typu miejsca. Z tego powodu z roku na rok wzrasta liczba salonów działających w polskich miastach. Zanim jednak zdecydujemy się na otwarcie własnego, powinniśmy się dowiedzieć, jakie dokładnie wyposażenie musi się w nim znaleźć. Bez tego nie będzie bowiem możliwe stworzenie dobrego biznesplanu, którego wdrożenie zagwarantuje świadczenie usług na wysokim poziomie i w konsekwencji stabilne zyski.

Ogólne spostrzeżenia na temat wyposażenia salonu

Przystępując do stworzenia dokładnej listy rzeczy, które koniecznie powinny się znaleźć w salonie kosmetycznym, należy brać pod uwagę wyposażenie zarówno samej sali (czyli narzędzia, akcesoria i kosmetyki niezbędne do wykonywania poszczególnych zabiegów), jak i toalet, pomieszczeń socjalnych oraz recepcji. Wiele osób skupia się też wyłącznie na meblach i urządzeniach, a zupełnie zapomina o tzw. produktach drugiej kategorii, które również wpływają na komfort przebywania w zakładzie (zarówno pracowników, jak i klientów).

Jeśli chodzi o sprzęt kosmetyczny, to wybierajmy zawsze urządzenia posiadające wszelkie możliwe certyfikaty bezpieczeństwa, ponieważ profesjonalny salon powinien być miejscem, w którym klienci mogą bez żadnych obaw i ze stuprocentowym zaufaniem zadbać o urodę. Certyfikat w pewnym sensie poświadcza również skuteczność danego sprzętu. Zdecydowanie najlepszym punktem do zaopatrywania się we wszystkie niezbędne elementy wyposażenia jest hurtownia kosmetyczna, bo oferuje w większości sprawdzone rozwiązania.  

Wykaz niezbędnych urządzeń, sprzętów i akcesoriów

Kompletując wyposażenie do salonu kosmetycznego, w pierwszej kolejności zadbajmy o funkcjonalne meble. Niezbędny będzie oczywiście fotel zabiegowy, który powinien zapewniać klientowi dużą wygodę i stwarzać optymalne, komfortowe warunki pracy kosmetyczce. Musi on posiadać funkcję regulacji nachylenia i być wyposażony w zagłówek (opcjonalnie również w brodzik, jeśli będzie służył do robienia pedicure). Najbardziej wygodne w obsłudze są modele elektryczne sterowane za pomocą pilota.

Pozostałe niezbędne meble to: taboret zabiegowy, duże lustro, wieszak na ubrania klientów (stojący albo przykręcany do ściany), fotel lub kanapa oraz biurko w recepcji, mobilny stolik zabiegowy (na kółkach, z kilkoma szufladami na przybory), szafka pod umywalkę, witryna na kosmetyki przeznaczone do sprzedaży, a także komoda na produkty i środki jedno- oraz wielorazowego użytku (z otwieranymi drzwiczkami).  Ponadto w profesjonalnym salonie muszą się znaleźć:

Urządzenia do różnych zabiegów na twarz – m.in. kombajn kosmetyczny (do peelingu, mikrodermabrazji czy ultradźwięków), laser IPL, lampa typu lupa, a także sprzęt do termoliftingu (emitujący fale radiowe) i oxybrazji. Dostępne są one na https://www.abacosun.pl/pl/urzadzenia-do-salonu-kosmetycznego-176.html

Urządzenia i akcesoria do zabiegów na ciało – kapsuła SPA, sprzęt do próżniowego modelowania sylwetki i liposukcji kawitacyjnej, żelazko antycellulitowe, bańki chińskie, świece i kamienie do masażu, stemple ziołowe itp.

Narzędzia do wykonywania zabiegów manicure oraz pedicure – np. frezarka, pochłaniacz pyłów, lampy: bezcieniowa i hybrydowa, pęseta, misa na wodę do moczenia stóp klientów, cążki (zarówno do skórek, jak i paznokci), dłuta i skalpele. 

Autoklaw parowy do sterylizacji narzędzi.

Produkty jednorazowego użytku – wanienka dezynfekcyjna, małe oraz duże chusty zabiegowe, akcesoria do dezynfekcji (sprzętów i wszelkich powierzchni płaskich), czepki, bielizna w postaci jednorazowych stringów damskich i bokserek męskich, waciki, patyczki, chusteczki higieniczne, szpatułki i pędzelki do nakładania masek, rękawiczki, ręczniki papierowe, gaziki jałowe i gazy, worki na śmieci, myjki oraz papier toaletowy itp..

Produkty wielorazowego użytku – m.in. szklane miseczki zabiegowe (na peeling i maski), prześcieradła, opaski, ręczniki, tuniki, mydelniczki, koce, fartuchy i pojemniki.

Kosmetyki, spirytus salicylowy, woda utleniona. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie przedmioty lubią kolekcjonować miłośnicy antyków?
Jakie przedmioty lubią kolekcjonować miłośnicy antyków?
Kolekcjonowanie antyków może być wspaniałym pomysłem na hobby. Ich gromadzenie to tylko efekt końcowy tej drogi. Wcześniej trzeba je znaleźć, […]
Skończyć z uzależnieniem – gdzie się udać i co należy zrobić?
Skończyć z uzależnieniem – gdzie się udać i co należy zrobić?
Problemy związane z uzależnieniem niejednokrotnie wymagają konsultacji ze specjalistą i określeniem właściwej diagnozy. Gdzie tkwi największy problem? Osoby borykające się […]
Stylowe dodatki do kuchni
Stylowe dodatki do kuchni
Kuchnia to dla niektórych najważniejsze pomieszczenie w mieszkaniu. Ciężko wyobrazić ją sobie bez rozmaitych sprzętów, stylowych ozdób i modnych dodatków. […]