Olejki do brody – jaki wybrać?

Pielęgnacja brody nie jest łatwym zajęciem, dlatego warto wspomagać się różnymi środkami. Przydatne bywają olejki, które chronią zarost i dodatkowo go nawilżają. To również źródło przyjemnych zapachów. Na co zwrócić uwagę przy kupowaniu olejków do brody i które z nich wybrać? 

Skład olejku i jego zapach

Najczęściej podstawę olejku stanowią oleje: jajoba, migdałowy, arganowy albo z winogron. Wszystkie z nich świetnie pielęgnują brodę, dlatego każdy będzie dobrym wyborem. Różnica pojawia się w przypadku dodatków. Mogą zawierać sztuczne składniki, które wpływają alergicznie na skórę. Warto więc czytać etykiety. Istotną cechą olejów jest również ich zapach, który trzeba dobrać pod swoje preferencje. Popularne są wersje owocowe, ziołowe albo mocno słodkie. Wiele ciekawych zapachów można znaleźć choćby pod następującym adresem: beardfactory.pl

Konsystencja i pojemność 

Olejki do brody różnią się swoją konsystencją. Również tutaj wiele zależy od indywidualnych preferencji. Niektórzy wolą olejki tłuste i leiste, innym bardziej odpowiada wersja gęstsza i bardziej zwarta. Bardziej jakościowe środki łatwiej się wchłaniają i nie zostawiają tłustych plam na brodzie. Należy też zwrócić uwagę na pojemność butelek, gdzie przy podobnej jakości można mieć 2 razy więcej olejku. Warto kupić kilka różnych odmian, gdzie metodą prób i błędów wybierze się swoją ulubioną.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dwadzieścia − sześć =