Czy warto rozważyć logistykę kontraktową?

Logistyka kontraktowa jest rozwijającą się branżą i jest wykorzystywana przez wiele firm w celu optymalizacji ich łańcuchów dostaw. Jest to usługa, która pozwala na oddelegowanie pewnych części lub funkcji Twojej firmy, pozwalając Ci skupić się na innych obszarach Twojej działalności.

Usługi spedycyjne

Spedycja to usługa świadczona przez firmy logistyczne, która obsługuje przemieszczanie towarów z jednego miejsca do drugiego. Spedytor odbiera przesyłkę, rezerwuje ją na przewoźnika, a następnie dostarcza do miejsca przeznaczenia. Spedytor zarządza odprawą celną, ubezpieczeniem transportu i wszelką inną dokumentacją związaną z przesyłkami międzynarodowymi. Świadczy również usługi konsolidacyjne, które mogą pomóc w obniżeniu kosztów przy wysyłce wielu przedmiotów razem.

Usługi logistyki przychodzącej

Usługi logistyki przychodzącej są podobne do spedycji, ale koncentrują się na odbieraniu produktów z zagranicznych źródeł zamiast wysyłania ich na zewnątrz z kraju. Firmy zajmujące się logistyką przychodzącą zajmują się odprawą celną, magazynowaniem, kontrolą odbioru i wszelkimi innymi zadaniami potrzebnymi do importu towarów do kraju. Świadczą również usługi w zakresie obsługi ładunków masowych, które obejmują rozładunek dużych przesyłek na palety lub taśmy transportowe, aby można je było sprawniej przetwarzać po przybyciu do naszych obiektów portowych.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


11 − dwa =