Czy warto stosować podpaski ekologiczne?

Wybierając artykuły do higieny intymnej, musimy pamiętać, jak ważną kwestią jest stawianie na produkty, które nie będą powodować podrażnień i pozwolą skórze swobodnie oddychać. To istotne, by zarówno podczas miesiączki, jak i w pozostałych fazach cyklu maksymalnie zadbać o higienę wybierając najbardziej naturalne produkty.

Naturalna ochrona podczas menstruacji

Sklepowe półki uginają się od asortymentu, który każdego miesiąca ma ułatwiać kobiecie życie. Czy jednak zdajemy sobie sprawę z tego, jak dużo chemii i niepotrzebnych składników znajduje się w niepozornej, drogeryjnej podpasce? Środki zapachowe, które mają zapewnić większy komfort, prowadzić mogą do reakcji alergicznych i podrażnień miejsc intymnych. Aby mieć pewność, że właściwie dbamy o higienę, warto stawiać na podpaski ekologiczne. Lista korzyści, jakie zyskujemy, korzystając z nich, jest długa. Po pierwsze produkowane są bez użycia zbędnych chemicznych substancji oraz zawierają mniej plastiku. Wykonane są z czystej bawełny, której produkcja przebiegała z dbałością o środowisko.

Ekologia na co dzień

Poza podpaskami wykorzystywanymi podczas menstruacji warto postawić na naturalną ochronę każdego dnia. Ekologiczne wkładki higieniczne https://gentleday.pl/produkty/wkladki to idealne rozwiązanie dla kobiet dbających zarówno o swoje zdrowie, jak i środowisko. Zamiast drażniących substancji zapachowych znajdziemy w nich specjalny wkład anionowy, który zapewni świeżość przez cały dzień i niwelować będzie przykre zapachy. Wykonane są z bawełny zapewniającej komfort i bezpieczeństwo naszej skórze. Dzięki naturalnym materiałom bez obawy o zdrowie można stosować je każdego dnia.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


czternaście + pięć =