Czym zajmuje się psychiatra?

Zdrowie psychiczne wciąż jest w Polsce niewygodnym tematem, spychanym do nieświadomości. Dużo łatwiej zająć się złamaną ręką niż przewlekłym przygnębieniem czy zmiennymi nastrojami. Tymczasem ciało to psychofizyczna całość, na którą wpływ mają zarówno nasze narządy i tkanki, jak i psychika, o czym niestety szybko zapominamy lub wcale nie myślimy. Lekarz psychiatra w Katowicach jest takim samym specjalistą jak ginekolog czy urolog, jednak z jakichś powodów rzadko korzystamy z jego usług, Jedną z przyczyn może być niewiedza, zatem najwyższa pora rozwiać wszelkie wątpliwości i przekonać się czym się zajmuje.

Wizyta jak każda inna

Psychiatra to lekarz, który zajmuje się diagnozowaniem oraz terapią zaburzeń i chorób na tle psychicznym. Niweluje nie tylko pojawiające się objawy, ale przede wszystkim odnajduje ich przyczyny i stara się ich pozbyć. Psychiatra to osoba, która ukończyła studia medyczne, a więc ma uprawnienia do przepisywani recept i prowadzenia leczenia farmakologicznego. Z całą pewnością dobry psychiatra w Katowicach pomoże w złagodzeniu istniejących problemów i da narzędzia, by skutecznie je rozwiązać. Taka wizyta nie powinna być powodem do obaw.

Jedną z wątpliwości, jaka rodzi się w głowie pacjenta to możliwość oceny oraz zwyczajny wstyd, jaki pokutuje w społeczeństwie. Lekarz nie ma jednak prawa wydawać żadnych ocen, obowiązuje go etyka lekarska oraz tajemnica zawodowa. Zatem wszystko, co zostaje powiedziane w gabinecie , zostanie w nim. Oprócz wywiadu ma również prawo zlecić spożycie leków, które mogą efektywnie pomóc.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dziewięć + 18 =