Dlaczego warto zainwestować w klimatyzację w swoim biurze?

Klimatyzacja jest niezbędnym elementem każdego biura. Pomaga zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób związanych z upałem i zmęczeniem, a jednocześnie zwiększa wydajność i morale pracowników. Jednak nie zawsze łatwo jest dostrzec wartość inwestycji w klimatyzację dla Twojej przestrzeni biurowej. Oto kilka powodów, dla których powinieneś rozważyć instalację klimatyzacji przemysłowej:

Zwiększona produktywność pracowników

Komfortowe środowisko pracy sprawia, że pracownicy są bardziej produktywni, ponieważ są mniej podatni na choroby i bardziej prawdopodobne jest, że pozostaną w Twojej firmie przez długi czas. Jedno z badań wykazało, że pracownicy byli o 19% bardziej wydajni, gdy temperatura wynosiła od 22° C do 23° C. Warto więc zainwestować w instalację w klimatyzację taką jak https://clima-line.pl/oferta/klimatyzacja-przemyslowa/, ponieważ zwróci się ona w postaci lepszych efektów działań Twoich pracowników.

Dłuższy czas pracy

Kiedy temperatury są zbyt wysokie, ludzie czują się zmęczeni i rozdrażnieni, ponieważ ich ciała muszą ciężej pracować nad utrzymaniem chłodu – co oznacza, że czują się zmęczeni szybciej niż zwykle. Zwiększa to szanse na to, że będą robić sobie dłuższe przerwy w pracy – co skutkuje zmniejszeniem produktywności.

Oszczędność energii

Klimatyzacja jest bardziej energooszczędną metodą chłodzenia niż używanie wszelkiego rodzaju wentylatorów czy wiatraków. Szacuje się, że praca klimatyzatora przez osiem godzin dziennie kosztuje około 250 złotych miesięcznie za energię elektryczną, podczas gdy praca wentylatorów przez całą dobę w tym samym czasie kosztuje około 4 razy więcej.

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


17 + osiemnaście =