Dowiedz się więcej na audytach UX i stwórz angażujące User Experience

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Audyt doświadczenia użytkownika to systematyczny proces, który pomaga poprawić użyteczność, dostępność i ogólne wrażenia użytkownika istniejącej witryny internetowej lub aplikacji.

Celem audytu user experience jest identyfikacja luk i problemów w Twojej witrynie lub aplikacji. Może być również używany, aby pomóc Ci zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy wchodzą w interakcję z Twoim produktem i co o nim myślą.

Audyty UX są zazwyczaj przeprowadzane przez specjalistów user experience, którzy są ekspertami w zakresie testowania użyteczności i metod badawczych. Wykorzystują te informacje, a także własną wiedzę specjalistyczną, aby pomóc ulepszyć Twój produkt, aby zapewnić lepsze wrażenia użytkownika.

Co to jest projektowanie UX i dlaczego jest ważne?

Projektowanie user experience to proces tworzenia produktów cyfrowych, które są łatwe w użyciu i zapewniają wysoki poziom zadowolenia użytkowników. Projektowanie UX jest ważne, ponieważ to właśnie sprawia, że produkty cyfrowe są użyteczne i pożądane przez użytkowników.

Projektowanie UX ewoluowało przez lata, od prostych interfejsów do bardziej złożonych. Projektanci używają teraz bardziej zaawansowanych narzędzi, takich jak oprogramowanie do prototypowania, oprogramowanie do grafiki ruchomej i oprogramowanie do wizualizacji danych, aby tworzyć lepsze projekty przy mniejszym wysiłku.

W przyszłości projektanci będą mogli tworzyć interaktywne prototypy za pomocą asystentów AI. Ułatwi im to testowanie swoich projektów w czasie rzeczywistym, zamiast czekać tygodniami lub miesiącami, zanim zobaczą, jak użytkownicy na nie zareagują.

Co to jest audyt UX i dlaczego jest opłacalny?

Audyt UX to proces oceny doświadczenia użytkownika produktu lub usługi. Pomaga zidentyfikować potencjalne problemy i słabości w procesie projektowania i rozwoju.

W audytach UX można znaleźć zastosowanie do dowolnego produktu, usługi lub firmy. Jest używany przez firmy, aby zrozumieć, czego chcą ich użytkownicy i jak chcą, aby to zostało dostarczone.

O opłacalności kryjącej się w audytach UX przekonuje się coraz więcej firm, ponieważ mogą dokonywać korekt w projektowaniu i rozwoju na podstawie ustaleń. Zyski z tego generowane są następnie ponownie inwestowane w proces rozwoju produktów firmy.

Jak znaleźć projektanta UX do swojego projektu?

Jeśli szukasz projektanta UX, to dobrze trafiłeś. Stworzyliśmy listę najlepszych niezależnych projektantów ux na rynku.

Oto jak znaleźć niezależnego projektanta UX dla swojego projektu:

1) Szukaj na Upwork, Freelancer lub innej platformie freelancerskiej.

2) Wyszukaj według zestawu umiejętności i lokalizacji lub skorzystaj z naszego przydatnego narzędzia wyszukiwania poniżej.

3) Skontaktuj się z potencjalnymi freelancerami przez e-mail i zapytaj ich o stawki i poziom doświadczenia.

4) Wybierz swojego ulubionego freelancera z puli kandydatów

Jeżeli zainteresował Cię temat, skontaktuj się z najbliższą agencją SEO, lub jedną z wielu wysoko ocenianych agencji. Na audytach UX podstawy, wymagania, potencjalny zysk oraz koszt usługi. My na odchodne mówimy tylko – warto! 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie typy zaworów można wyróżnić na rynku?
Jakie typy zaworów można wyróżnić na rynku?
Zawory są urządzeniami, jakie mają za zadanie zamykać otwory i wyloty, jak i regulować przepływ cieczy i gazów przez daną […]
Jakie zachowania dzieci powinny skłonić nas do wizyty u psychologa?
Jakie zachowania dzieci powinny skłonić nas do wizyty u psychologa?
Z pomocy psychologicznej mogą korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci. Doświadczeni specjaliści stanowią niemałe wsparcie w wielu trudnych sytuacjach. Fachowe […]
Jak ozdobić stoły weselne?
Jak ozdobić stoły weselne?
Organizacja przyjęcia weselnego wymaga zawsze podjęcia licznych działań. Jednym z nich jest dekorowanie sali, które odbywa zazwyczaj na kilka dni […]