Ubranka dla niemowląt – z jakiego materiału?

Kupowanie ubranek dla niemowląt to nie lada wyzwanie – rodzice muszą zwracać uwagę nie tylko na rozmiar kupowanych ciuszków, czy wygodę ich zakładania, lecz również na to z jakich materiałów zostały one wykonane. Dobrze zatem jeszcze przed zakupami dowiedzieć się jakie ubrania warto kupić, by dziecko czuło się w nich komfortowo.

Naturalne tkaniny

Podczas zakupów należy pamiętać o tym, by stawiać na ubranka wykonane z naturalnych tkanin. Bardzo dobrym wyborem jest bawełna, która jest materiałem wygodnym w noszeniu, przewiewnych i trwałym. Bawełna jest bardzo delikatna, zatem nie drażni delikatnej skóry maluszka, nie bez znaczenia jest także to, że ta tkanina w żaden sposób nie ogranicza ruchów dziecka, dlatego warto kupować bawełniane bluzeczki czy półśpiochy niemowlęce.

Innym materiałem, który dobrze sprawdza się u dzieci jest len, który – podobnie jak bawełna -zapewnia komfort noszenia. Jest on wygodny i przewiewny, dzięki czemu rodzice nie muszą obawiać się wystąpienia u dziecka potówki. W okresie zimowym, kiedy temperatury na zewnątrz są bardzo niskie, warto postawić na ubrania wełniane. Jak wiadomo wełna zatrzymuje ciepło, ale jednocześnie pozwala oddychać skórze maluszka, dzięki czemu noszenie jej nie jest uciążliwe. W przypadku wełny nie ma konieczności stawiania na ubrania wykonane w stu procentach z tego materiału, dobrze sprawdzą się ubranka wykonane z wełny z domieszką innego materiału.

Ważne jest jednak nie tylko to z jakich materiałów zostały wykonane ubrania, istotny jest także ich fason. W przypadku małych dzieci dobrze sprawdzają się ciuszki łatwe w zakładaniu, dlatego też warto postawić na zakup bluzeczek zapinanych na zatrzaski, body, dobrze sprawdzają się także półśpiochy niemowlęce, czy pajacyki.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


3 × 3 =