Jak dbać o psa zimą?

Zima to niezmiernie ciężki i uciążliwy czas dla większości zwierząt. Wynika to z faktu, że bardzo niskie temperatury w znacznym stopniu utrudniają im normalne funkcjonowanie. Dotyczy to zwłaszcza domowych pupili, a przede wszystkim psów, które wymagają wówczas właściwej opieki i zapewnienia im odpowiednich akcesoriów. Jednym ze skutecznych rozwiązań jest specjalny kombinezon dla psa, który powinien być przez niego noszony zawsze w trakcie spacerów. Ale to oczywiście nie koniec pomysłów. 

Praktyczne wskazówki dla miłośników czworonogów

W pierwszej kolejności zadbajmy o to, aby jedzenie dla psa było zawsze ciepłe, chyba że podajemy mu wyłącznie suchą karmę. Powinno też być wartościowe i bogate w białko, które wspomoże organizm, dodając mu mnóstwo energii. Niezwykle istotne jest także podawanie psu kilka razy dziennie ciepłej wody (ale w żadnym wypadku gorącej). Pamiętajmy o tym, że musi on mieć również możliwość swobodnego poruszania się, ponieważ w trakcie aktywności jego ciało wytwarza naturalne ciepło i w ten sposób samoistnie się ogrzewa.

Zapomnijmy zatem o kojcu czy trzymaniu zwierzęcia na uwięzi. Spacery na świeżym powietrzu są wskazane, ale ze względu na mroźną aurę należy zaopatrzyć psa w przeznaczone dla niego ubranka – kombinezon, sweterek i buciki na łapy. Większość takich produktów jest uszyta z materiałów nieprzemakalnych, które skutecznie ochronią sierść przed zmoknięciem czy wilgocią. Po każdym wyjściu na zewnątrz i tak jednak konieczne jest jej dokładne wysuszenie ręcznikiem i opłukanie z soli. W ostatnich latach wiele osób wykorzystuje też specjalne kosmetyki dla psów, aby mimo niesprzyjających warunków zapewnić im doskonały i zdrowy wygląd.

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dziewiętnaście − pięć =