Jak dbać o zarost?

W ostatnich latach wśród mężczyzn zapanowała moda na posiadanie zarostu. Niewielu panów zdaje sobie jednak sprawę z tego, że broda i wąsy wymagają zawsze odpowiedniej, kompleksowej pielęgnacji. W przeciwnym razie cały zarost prezentuje się niezbyt schludnie, a niekiedy wręcz odstręcza. Podstawowymi narzędziami niezbędnymi w łazienkach brodaczy są maszynki do strzyżenia wyposażone w trymer, z pomocą których można bez problemu przyciąć owłosienie na stosowną długość i nadać mu pożądany kształt. 

Mycie to niezwykle ważny element pielęgnacji

W przypadku posiadania stosunkowo niewielkiego zarostu (maksymalnie do 3 tygodni) wystarczy jedynie co kilka dni podcinać go trymerem w celu utrzymania odpowiedniego kształtu. Dłuższe owłosienie wymaga natomiast stosowania nożyczek i grzebienia, ewentualnie maszynki elektrycznej. Koniecznym zabiegiem jest również mycie całej twarzy żelem peelingującym, który skutecznie usunie nadmiar sebum i martwy naskórek, a dodatkowo pobudzi cebulki włosowe do szybszego wzrostu. Długa broda i wąsy potrzebują jeszcze regularnego mycia dedykowanym szamponem z odżywką, bo dzięki temu zachowują efektowny blask i zdrowy wygląd.

Każdy brodacz powinien też posiadać w swojej łazience kartacz, czyli specjalną szczotkę z włosia dzika – służy ona bowiem do czesania zarostu. Pożądane kosmetyki to przede wszystkim olejki do brody o działaniu nabłyszczającym (nadają jej bardzo przyjemny zapach) oraz woski i pomady do wąsów (pozwalają na ich łatwe stylizowanie). Wszystkie akcesoria i produkty kosmetyczne można nabyć w specjalistycznych sklepach internetowych, których wbrew pozorom nie brakuje.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


2 × 3 =