Jak przyzwyczaić psa do zabiegów fryzjerskich?

Wizyta u fryzjera, szczególnie pierwsza może być dla psa ogromnym przeżyciem i źródłem stresu. Warto stopniowo przyzwyczajać go do takich wizyt, aby zyskał pewność, że nie są one niczym złym. Jest to konieczne szczególnie w przypadku psów długowłosych, które potrzebują regularnych wizyt, na których zostanie wykąpany, ostrzyżony oraz wyczesany. Można ćwiczyć z psem w domu i oswajać go z zabiegami pielęgnacyjnymi.

Trening z psem, który boi się fryzjera

Przede wszystkim należy wybrać salon, który zadba o najwyższy komfort naszego pupila. Przeglądając miejsca, gdzie może znajdować się dobry fryzjer dla psów Poznań wysuwa się na jedno z czołowych miast, oferujących tego rodzaju usługi. Korzystając z nich będziesz miał pewność, że fachowcy kierują się odpowiednim podejściem do psów, co pozwoli zminimalizować jego stres i niepokój. Najlepszy groomer będzie posiadał niezbędną wiedzę z zakresu behawiorystyki, dzięki czemu będzie potrafił uspokoić psa. 

Na pierwszej wizycie warto zdecydować się na szybki zabieg, aby pies nie musiał zbyt długo się denerwować. Na taką wizytę koniecznie trzeba zabrać ulubione smakołyki i podawać je psu, gdy będzie poddawany zabiegom pielęgnacyjnym. Pokaże to psiakowi, że gdy łagodnie podda się kąpieli czy czesaniu zostanie nagrodzony ulubionym przysmakiem. Buduje to pozytywne skojarzenia z miejscem i może przynieść oczekiwane rezultaty w krótkim czasie. W domu warto także ćwiczyć z psem i np. czesać go lub dotykać łapek podając przy tym nagrodę, aby regularnie budować jego zaufanie. Jeśli będziemy konsekwentni w swoich ćwiczeniach pies już po kilku wizytach powinien chodzić na nie bez stresu, a być może i z przyjemnością.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dwa × pięć =