Jak podkreślić elegancki charakter przyjęcia?

Eleganckie przyjęcie powinno być odpowiednio celebrowane, tak by goście od początku do końca czuli, iż jest to wyjątkowe wydarzenie. Co może pomóc w osiągnięciu takiego efektu?

Wystrój

Sposobem, by już na pierwszy rzut oka podkreślić elegancki charakter przyjęcia, są elementy wystroju. Poza dobrej jakości białym obrusem można na nim umieścić specjalne dekoracje, jak wiązki z kwiatów czy szczególnie ozdobne wazony. Dobrym pomysłem są też pokrowce na same krzesła, które są od razu sygnałem, iż mamy do czynienia z wyjątkowym wieczorem. Mogą być one dobrane w różnych wariantach kolorystycznych, zależnie od naszego gustu i całej przygotowywanej aranżacji. Efektownym rozwiązaniem są na przykład białe pokrowce, które oplatamy kolorowymi wstążkami. Przy większych uroczystościach elementem zarówno pomagającym w organizacji, jak i dodającym szyku, będzie umieszczenie specjalnych karteczek z informacją dla kogo przeznaczone jest dane miejsce. Będzie to wyraz tego, iż zaplanowaliśmy całe przyjęcie ze szczególną troską o szczegóły.

Odpowiednia zastawa

Poza dekoracjami bardzo liczy się także to na czym podamy posiłki. Nie mogą to być oczywiście naczynia codziennego użytku, lecz eleganckie serwisy obiadowe, po które sięgamy tylko przy wyjątkowych okazjach. Oznaką dużego szacunku i zaufania wobec gości będzie także porcelana – może to być zarówno cała zastawa, jak i wybrane jej elementy. Doskonałym rozwiązaniem jest na przykład podawanie kawy w porcelanowym serwisie, co sprawi gościom dużo przyjemności i będzie wyglądało bardzo elegancko. Taki zestaw można znaleźć na https://hurtowniaporcelany.pl/.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dwanaście − siedem =