Jak poprawić kondycję włosów?

Zadbane włosy to kobieca duma. Każda z nas pragnie, by imponowały one objętością oraz dodawały blasku naszej urodzie. Aby tak się stało, musimy o nie dbać jak o największy skarb. Oto sposoby na poprawę ich kondycji.

Właściwa pielęgnacja i suplementacja

W pierwszej kolejności zróbmy szybki przegląd naszych kosmetyków do pielęgnacji włosów i upewnijmy się, że używamy ich zgodnie z przeznaczeniem. W sklepach i drogeriach bez problemu znajdziemy szampony oraz odżywki dedykowane właśnie nam. Jeżeli więc nasze włosy mają zdolność do przetłuszczania, nie nakładajmy na nie specyfiku do włosów suchych, bo z pewnością zawiedzie on nasze oczekiwania. O dodatkowe wskazówki możemy poprosić zaufanego fryzjera. Warto pomyśleć również o suplementacji. Branżę tę podbijają właśnie produkty z dodatkiem colostrum koziego. Ta obcobrzmiąca substancja to tak zwana siara, czyli wydzielina pochodząca z kozich wymion, pobierana krótko po porodzie. Lista jej dobroczynnych działań jest długa, a jednym z jej punktów jest wzmocnienie włosów.

Odpowiednio skomponowana dieta

Kolejna ważna kwestia, która przyczynia się do poprawy kondycji włosów, to dieta. Poza suplementami ze wspomnianą już siarą, której inna nazwa to młodziwo, powinna ona być bogata w wybrane produkty spożywcze. Nieocenione działanie na włosy ma na przykład cynk, który znajdziemy w orzechach oraz migdałach. Wzmacnia je ponadto witamina A, obecna przede wszystkim w marchwi. Nie zapominajmy również o zielonych warzywach, które są prawdziwą kopalnią odżywczych witamin i minerałów.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


15 + 16 =