Jak transportowane są kontenery?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kolejny nasz poradnik dotyczący transportu morskiego poświęcimy tematyce przewozu kontenerów. Jest to definitywnie najbardziej popularna metoda ładowania towaru na statki, dzięki czemu można dostarczyć je na inne kontynenty, które znajdują się nawet na drugiej półkuli.W jaki sposób przebiega transport lądowy i morski towarów w kontenerach?

Najpopularniejsza forma transportu

Gdy firma eksportuje towary za granicę, również do dalekich krajów, to transport rozpoczyna się od załadowania produktów do kontenerów. Czasami dzieje się to w porcie, czasami jednak kontener ładowany jest przez jedną z lokalnych firm, a następnie wyrusza na ciężarówce do portu, gdzie jest w szybki i sprawny sposób przeładowywany na statek za pomocą dźwigu portowego.

Następnie trwa krótszy lub dłuższy rejs kontenerów na statku towarowym. To zależy od odległości, ale także od warunków na morzu. Na przykład transport morski do Chin trwać może nawet do miesiąca czasu. Nie jest to jednak problemem, ponieważ to również najtańsza forma przewozu, więc nadal jest bardzo popularna.

Zabezpieczenie towaru

Bardzo ważne jest porządne zabezpieczenie przewożonych towarów na czas transportu kontenerowego. Muszą być one chronione przed wodą, wilgocią, a także wstrząsami. Trzeba pamiętać, że transport morski nigdy nie jest transportem „od drzwi do drzwi”. Po drodze zdarzają się przeładunki, zazwyczaj dwa: w porcie wyjściowym i w porcie docelowym, gdzie kontenery trafiają najpierw z ciężarówki na statek, a później z powrotem na ciężarówkę.

Transport morski do USA nie trwa co prawda dłużej niż kilka dni, trzeba jednak wiedzieć, że na morzu panują agresywne warunki, jak choćby zasolone powietrze przyspieszające korozję wszelkich materiałów metalowych. Trzeba więc wszystko porządnie uszczelnić, nawet jeżeli przedmioty mają spędzić na statku tylko kilka dni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie meble powinny znaleźć się w salonie?
Jakie meble powinny znaleźć się w salonie?
Salon jest najważniejszym pomieszczeniem w domu. To tam bawisz gości i spędzasz czas z rodziną. Ale nawet jeśli salon jest […]
Prezent dla przyszłego ojca – czy koszulka to dobry pomysł?
Prezent dla przyszłego ojca – czy koszulka to dobry pomysł?
Oczekiwanie na narodziny potomstwa to wyjątkowy czas w życiu każdego człowieka. Przygotowywanie dziecięcego pokoju, kompletowanie wyprawki oraz zajęcia w szkole […]
Korepetycje z matematyki online – jakie mają plusy?
Korepetycje z matematyki online – jakie mają plusy?
Matematyka to jeden z najważniejszych przedmiotów w szkole. Znajduje się w programie nauczania wszystkich placówek oświatowych, niezależnie od typu i […]