Jakie podłogi drewniane wybrać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podłoga to duża inwestycja. Ważne jest, aby wybrać odpowiednią podłogę dla swojego domu i stylu życia. Jeśli chodzi o podłogi drewniane, jest wiele opcji do rozważenia.

Jaki rodzaj podłogi drewnianej powinienem wybrać?

Istnieje kilka rodzajów podłóg drewnianych, a każdy z nich ma swoje własne cechy i korzyści. Do najczęstszych odmian należą:

Drewno twarde

Wykonane z drzew, podłogi z twardego drewna obejmują dąb, wiśnię i inne gatunki o dużej gęstości. Zazwyczaj instaluje się je na legarach lub podkładach ze sklejki, które w razie potrzeby można później usunąć. Podłogi z twardego drewna są zazwyczaj trwałe i odporne na penetrację wilgoci. Są również łatwe do czyszczenia i ponownego wykończenia w razie potrzeby.

Miękkie drewno

Miękkie drewno, takie jak sosna, ma niską gęstość i trwałość w porównaniu z twardym drewnem, takim jak dąb czy klon, ale jest tańsze i łatwiejsze w instalacji, ponieważ nie wymaga podkładu. Jeśli masz możliwość zainstalowania podłogi z miękkiego drewna w swoim domu, może być to warte rozważenia, nawet jeśli planujesz wymienić ją później na podłogę z twardego drewna o lepszej jakości i trwałości.

Bambus

Bambus jest jedną z najszybciej rosnących roślin na świecie i rośnie na tyle szybko, że może być zbierany co 3-5 lat bez wpływu na tempo wzrostu. Bambus jest zrównoważonym zasobem, który może być zbierany bez szkody dla rośliny i rośnie znacznie szybciej niż drzewa. Bambusowa podłoga jest również bardzo trwała i ma gładkie wykończenie, które może trwać przez dziesięciolecia bez potrzeby odnawiania.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat wyboru drewnianej podłogi do swojego domu to warto zajrzeć na stronę https://polskiemeble.com.pl/partnerzy/podlogi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy łatwo jest nauczyć się żeglować?
Czy łatwo jest nauczyć się żeglować?
Pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć o żeglowaniu jest to, że nie jest to tak łatwe, jak się wydaje. Nie możesz […]
Jak wygłuszyć samochód? Instrukcja krok po kroku
Jak wygłuszyć samochód? Instrukcja krok po kroku
Hałas panujący w samochodzie nie tylko utrudnia jazdę i negatywnie wpływa na komfort jazdy, ale w przypadku dłuższej trasy może […]
Zasady tworzenia nut zapachowych perfum
Zasady tworzenia nut zapachowych perfum
Praktycznie każdy sklep z kosmetykami oferuje perfumy. Zapachów jest mnóstwo. Jak są tworzone? Tworzenie perfum to proces twórczy, który wymaga […]