Korzyści montażu klimatyzacji w domu

Klimatyzacja to jeden z najczęściej montowanych systemów w domach jednorodzinnych. Okazuje się on niezbędny w szczególności latem, gdy temperatura na zewnątrz nierzadko przekracza 30 stopni Celsjusza, a wysoki poziom wilgotności utrudnia oddychanie. W takich warunkach ciężko byłoby normalnie funkcjonować w mocno nagrzanych pomieszczeniach bez dużej dawki chłodu. W montażu oraz serwisowaniu wydajnej klimatyzacji specjalizuje się m.in. ta szczecińska firma: https://clima-comfort.com.pl.

Optymalny komfort termiczny na wyciągnięcie ręki

Większość klimatyzatorów przeznaczonych do domów prywatnych i mieszkań obejmuje jednostkę centralną, skraplacz, parownik, okablowanie oraz aparat sprężarkowy. Wyróżniamy dwa kluczowe modele – monoblokowe i typu split. Te drugie są znacznie bardziej zaawansowane, a jednocześnie funkcjonalne (chłodzenie, nawilżanie, ogrzewanie), dlatego z roku na rok zyskują na popularności. Działają zawsze na takiej zasadzie, że najpierw z jednostki zewnętrznej zamontowanej na ścianie budynku przepływa rurami do jednostki wewnętrznej czynnik chłodzący. Następnie pod wpływem ciepła pobranego z danego pomieszczenia przeistacza się w gaz (cały proces odbywa się w parowniku) i jest nawiewany do wnętrza.

Potem zostaje z powrotem zassany przez urządzenie, a na koniec odprowadzony wraz ze zużytym powietrzem poza obiekt mieszkalny. Podstawową zaletą klimatyzacji jest oczywiście to, że zapewnia ona stały nawiew świeżego i schłodzonego powietrza, a także w dużej mierze reguluje jego wilgotność. Dzięki temu osoby przebywające w pomieszczeniach domowych cieszą się możliwością swobodnego oddychania i funkcjonowania, co wpływa na ich dobre samopoczucie. 

Inne korzyści to:

– brak w powietrzu szkodliwych bakterii, grzybów czy innych drobnoustrojów mogących negatywnie oddziaływać na zdrowie (idealne rozwiązanie dla alergików i dzieci)

– nie ma konieczności otwierania okien

– wiele modelu posiada funkcję dogrzewania wnętrz w okresie zimowym (oszczędność pieniędzy)

– minimalne koszty eksploatacji systemu

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


1 + 10 =