Jak zadbać o świeże powietrze w domu?

Dobre samopoczucie w domu lub mieszkaniu nie jest możliwe do osiągnięcia, jeżeli nie mamy wewnątrz odpowiedniej dawki świeżego powietrza. W okresie letnim nie ma z tym problemu, ponieważ cały czas otwieramy okna i wietrzymy pomieszczenia. Nieco gorzej jest w okresie zimowym, gdy nie wietrzymy tak często, by nie wyziębiać pomieszczeń. Nadmiar dwutlenku węgla i mała ilość tlenu powoduje, że czujemy się ospali i zmęczeni. Sprawdzamy, w jaki sposób można zmienić ten stan rzeczy, stosując odpowiednie instalacje wentylacyjne.

Wentylacja mechaniczna

W większości domów i mieszkań stosowana jest zwyczajna wentylacja grawitacyjna. Opiera się ona na prawach fizyki, które mówią, że zimniejsze powietrze opada na dół, a cieplejsze unosi się do góry. Zimą taka wentylacja jest w stanie zapewnić wystarczający obieg powietrza, ale nie w sytuacji, gdy mamy szczelne, termoizolacyjne okna, które całkowicie zamkniemy. Rozwiązaniem jest wentylacja mechaniczna, która wymusza obieg powietrza niezależnie od warunków wewnątrz.

Instalacja rekuperacyjna

Jeszcze ciekawszym rozwiązaniem jest rekuperacja, która umożliwia odzyskiwanie energii cieplnej z usuwanego z pomieszczeń powietrza. Wtedy możemy mieć bardzo mocno działającą wentylację nawet zimą, nie martwiąc się o straty cieplne, które spowodowałyby zwiększone zużycie opału. Wystarczy tylko znaleźć firmę, która przeprowadzi u nas montaż rekuperacji Radom to duże miasto, gdzie bez problemu znajdziemy fachowców, którzy założą w naszym domu bądź mieszkaniu taką instalację.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


4 × dwa =