Koszt montażu paneli fotowoltaicznych

Korzystanie z naturalnych źródeł energii niesie za sobą wiele, również ze względu na oszczędności, korzyści. Pozyskiwanie w ten sposób ciepła nie wpływa również negatywnie na środowisko naturalne, co wygląda inaczej na przykład w przypadku ogrzewania węglem, nadal dość popularnym w Polsce.  Powoli rosnąca świadomość ekologiczna oraz chęć podjęcia inwestycji długofalowych sprawia, że dużym zainteresowaniem cieszy się fotowoltaika.

Panele słoneczne przetwarzające energię słoneczną stają się powoli nową, zieloną rewolucją. Jeśli interesuje nas fotowoltaika Mysłowice to jedno z miast, gdzie znajdziemy doradztwo z zakresu odpowiedniego ogrzewanie domu i dopasowania optymalne rozwiązanie do posiadanej powierzchni.

Czy zainstalowanie paneli fotowoltaicznych jest drogie?

Dobrej jakości instalacja kosztuje od 4 do 6 tysięcy złotych za każdy 1 kW. Standardowe instalacje zwrócą się, jak się szacuje, po około 6-7 latach. Oprócz modułów fotowoltaicznych, należy jeszcze równoległe zainstalować w takie elementy jak inwerter, przewody i konstrukcję. Koszty rozkładają się tak, że rządzenia to zwykle około 80% całej ceny, zaś 20% to robocizna dla specjalistów. Aby panele sprawnie pracowały, muszą zostać profesjonalnie zamontowane. Jest to też ważne szczególnie wtedy, gdy są instalowane na dachu – bezpieczeństwo powinno być tutaj priorytetem.

Przed montażem całego systemu można udać się na bezpłatne konsultacje, dzięki którym fachowcy ocenią szacunkowo cały koszt utworzenia systemu i podpowiedzą praktyczne rozwiązania. Dane kontaktowe do jednej z takich firm można znaleźć na https://silesiasolar.pl/fotowoltaika-w-gliwicach-i-okolicach/

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


5 − 4 =