Lodówka – jakie są objawy, że się psuje?

Lodówka to wspaniałe urządzenie, które warto mieć w swoim domu. Utrzymuje żywność świeżą i zimną, a także oszczędza pieniądze poprzez zmniejszenie ilości energii elektrycznej potrzebnej do utrzymania żywności w chłodzie. Jednak zdarzają się sytuacje, kiedy się psuje i trzeba wezwać serwisanta. Oto kilka typowych objawów urządzenia, które wymaga naprawy:

Kompresor nie działa prawidłowo

Jednym z najczęstszych problemów z lodówką jest to, że sprężarka przestaje działać prawidłowo. Może to spowodować, że lodówka przestanie chłodzić lub może nie chłodzić w ogóle. Jeśli zauważysz ten problem, to należy zadzwonić do profesjonalisty natychmiast, ponieważ może to być bardzo niebezpieczne, jeśli nie naprawione od razu.

Cewki parownika są zatkane

Jak wspomniano powyżej, jeśli Twoja lodówka nie chłodzi prawidłowo, wtedy może to być spowodowane zatkanymi cewkami parownika w tylnej części lodówki. Dzieje się tak, ponieważ kurz utknął w tych cewkach i blokuje je przed prawidłową pracą. 

Uszczelka drzwi poluzowała się lub złamała

Jeśli drzwi lodówki nie zamykają się szczelnie to prawdopodobnie jest coś nie tak z uszczelką drzwi.

Jeśli napotkałeś problem z działaniem swojego urządzenia to koniecznie sprawdź stronę: http://rbklima.pl/oferta/naprawa-lodowek/.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


3 + 13 =