Narzędzia weterynaryjne – jakie są ich rodzaje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Narzędzia weterynaryjne to podstawowe instrumenty, które są wykorzystywane przez lekarzy weterynarii do leczenia swoich pacjentów. Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje narzędzi weterynaryjnych. Należą do nich:

Skalpele

Są to ostre noże używane do nacięć, dysekcji i innych procedur. Ostrza skalpeli są w różnych kształtach i rozmiarach, które mogą być używane do różnych celów. Ponadto, ostrza skalpeli mają różne krawędzie, takie jak krawędź prosta lub zakrzywiona.

Nożyczki chirurgiczne 

Są to ostre nożyczki wykonane ze stali nierdzewnej lub tytanu, które mają krawędź tnącą po jednej stronie i tępą krawędź po drugiej stronie. Są one używane do cięcia tkanek podczas zabiegów chirurgicznych, a także podczas opieki pooperacyjnej.

Kleszcze 

Narzędzia te są podobne do kleszczy, ale mają dłuższe uchwyty, dzięki czemu mogą trzymać przedmioty znajdujące się dalej od użytkownika. Kleszcze mają różne kształty, takie jak kleszcze z zaokrągloną końcówką, kleszcze ze spiczastą końcówką lub kleszcze z kątową końcówką, w zależności od ich zastosowania. Służą one do przytrzymywania małych przedmiotów podczas wykonywania zabiegów chirurgicznych lub do usuwania ciał obcych z ran po zakończeniu operacji.

Rękojeść skalpela

Jest to ręczne urządzenie, które jest przymocowane do ostrza skalpela na końcu jego rękojeści, dzięki czemu chirurg może kontrolować jego ruchy podczas zabiegu.

Jeśli szukasz urządzeń wysokiej klasy, to koniecznie sprawdź stronę: https://hartomed.pl/narzedzia-weterynaryjne/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym jest scrapbooking?
Czym jest scrapbooking?
Skąd wziął się scrapbooking? Scrapbooking jest metodą własnoręcznego tworzenia ozdób z różnych materiałów. Idea ta narodziła się w Stanach Zjednoczonych, […]
Jak prawidłowo obcinać paznokcie u nóg?
Jak prawidłowo obcinać paznokcie u nóg?
Większość osób zapewne sądzi, że obcinanie paznokci u nóg nie wymaga żadnej szczególnej wiedzy. To tylko po części prawda, ponieważ […]
Frezarka CNC – jak działa i do czego jest wykorzystywana?
Frezarka CNC – jak działa i do czego jest wykorzystywana?
Frezarki CNC to nowoczesne urządzenia, które obecnie powszechnie stosuje się w przemyśle wytwórczym. Z ich pomocą możliwe jest stworzenie niewielkich […]