Jak podziękować gościom weselnym?

W naszym kraju od jakiegoś czasu panuje moda na ofiarowywanie gościom weselnym niewielkich upominków i prezentów. Jest to przede wszystkim swoisty rodzaj podziękowania za udział w ceremonii zaślubin i przyjęciu weselnym. Warto podkreślić, że sama zawartość takiego opakowania ma często mniejsze znaczenie niż jego oprawa wizualna i forma ekspozycji. Często stosuje się np. pięknie ozdobione pudełeczka na podziękowania dla gości, które same w sobie stanowią już wspaniałą pamiątkę.

Słodycze, alkohol i zdjęcia to tylko niektóre z pomysłów

Paczuszki lub pudełeczka z prezentami dla gości weselnych powinny stać przy nakryciach stołów, na talerzach albo małych stolikach rozstawionych bezpośrednio przy drzwiach wejściowych na salę. Innym sposobem ich wręczenia jest rozdanie przez samych państwa młodych, którzy mogą po prostu przejść przez środek sali z koszyczkiem wypełnionym po brzegi podarunkami. Będzie to również znakomity moment na krótką rozmowę z każdym z gości i podziękowanie mu za przybycie. Najbardziej obecnie popularne formy podziękowań to:

  • białe migdały w słodkiej polewie, schowane w pięknie zdobionych woreczkach z tiulu (można je zastąpić innymi słodyczami, takimi jak choćby landrynki, żelki czy groszki z nadrukiem)
  • muffiny zapakowane w pojemniki ze wstążeczkami lub włożone do ozdobnego pudełka na ciasta
  • słoiczki z konfiturami albo miodem, koniecznie przystrojone etykietą z imionami nowożeńców i napisem „Dziękujemy”
  • małe buteleczki z alkoholem (najlepiej koniakiem, winem lub szampanem) z naklejonymi na szkle zdjęciami pary młodej
  • płyty ze zdjęciami pochodzącymi z sesji przedślubnej
  • karteczki z podziękowaniami, koniecznie pisane ręcznie

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


pięć × cztery =