Oświetlenie led w kuchni – jak to zrobić?

Aktualne trendy wykańczania kuchni idą w kierunku wykonywania jej zabudowy na wymiar. Często wiąże się to bardzo niestandardowym układem mebli oraz sprzętów. Może to utrudniać montaż w tym pomieszczeniu efektywnego oświetlenia. Szczególnie dotyczy to blatów roboczych. Wymagają one zazwyczaj odrębnego doświetlenia. Jak pogodzić skuteczne oświetlenie ich powierzchni z koniecznością zachowania estetyki. Na szczęście obecnie nie jest to trudne. Pomoże nam w tym oświetlenie led.

Jakie dokładnie rozwiązania możemy zastosować?

W kuchni, jak w każdym innym pomieszczeniu, nadal zachodzi konieczność stosowania tradycyjnego oświetlenia umiejscowionego na suficie lub na ścianie. Tradycyjne nie oznacza, że nienowoczesne. Tradycyjne są miejsca stosowania takiego oświetlenia. Jego forma może być natomiast na wskroś nowoczesna. Począwszy od oprawek, na źródłach światła kończąc. Aktualnie pod pojęciem nowoczesnego oświetlenia rozumiemy przede wszystkim oświetlenie led. Takie też oświetlenie możemy zastosować jako główne, w formie żarówek lub paneli. Rozwiązanie problemu konieczności oświetlenia blatów roboczych będą stanowiły listwy led. Mają niewielkie wymiary, dużą efektywność oświetlenia oraz łatwo je zamontować i ukryć. Można to zrobić w podstawie szafek wiszących nad blatem wymagającym doświetlenia.

Montażem takiego oświetlenia zajmują się zazwyczaj firmy wykonujące meble w zabudowie. Jeśli zdecydujemy się na samodzielny montaż to poszukiwania odpowiedniego osprzętu i akcesoriów warto rozpocząć w internecie. Przykładową ofertę znajdziemy tu https://sklep.profiled.pl/tasmy-led-cat-1.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


13 − 7 =