Prysznic w łazience – jakie zalety przemawiają za tym rozwiązaniem

Ludzi można podzielić na dwie grupy – tych, którzy kochają relaks w wannie i tych, którzy wolą szybki prysznic. Choć relaks i wygoda mają duże znaczenie, to jednak zwolennicy oszczędności częściej wybierają prysznic, dlaczego? 

Prysznic dla oszczędnych?

Nie od dziś wiadomo, że kąpiel w wannie wiąże się z dużym zużyciem wody. Szybki prysznic to duża oszczędność, oczywiście pod warunkiem, że woda nie leje się pół godziny, tylko 5-10 minut. Ale takie rozwiązanie to także duża oszczędność miejsca, co w małych łazienkach ma szczególnie duże znaczenie. Jeśli obawiacie się, że nie będziecie mieli gdzie wykąpać niemowlaka czy zamoczyć prania, warto postawić na kabinę z deszczownicą do prysznica i głębokim brodzikiem. Spełni on rolę małej wanienki.

Albo prysznic, albo wygoda?

Czasy, w których w jednej ręce trzymało się gąbkę, a w drugiej słuchawkę prysznicową, już dawno odeszły do lamusa. Dzisiejsze kabiny możemy zakupić wraz z deszczownicą do prysznica, która sprawia, że mycie jest nie tylko bardziej efektywne, ale przede wszystkim wygodne. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku starszych osób, które mogą jedną ręką przytrzymać się ściany czy drążka. Dwie ręce wolne to dużo większa wygoda. Z kolei duża powierzchnia natrysku sprawia, że szybciej można spłukać pianę czy resztki szamponu.

Jak widać, prysznic również ma wiele zalet, zwłaszcza dla tych, którym zależy na oszczędności wody i miejsca.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


jeden × dwa =