Rekonwalescencja po operacji stopy

Operacja stopy potrafi przysporzyć wiele problemów z poruszaniem się. W końcu świeża rana boli, o czym przypomina nam każdy stawiany krok. Takiej stopy pod żadnym pozorem nie powinniśmy przeciążać i nie “wymuszać” na niej szybszego powrotu do zdrowia, gdyż możemy nabawić się dodatkowych problemów. Regeneracja musi swoje potrwać, a dbanie o to, by przebiegała w jak najkorzystniejszych warunkach, pozwoli nam w późniejszym okresie cieszyć się ponowną sprawnością naszej kończyny.

Jak żyć z zoperowaną stopą?

Po pierwsze i najważniejsze – powinniśmy ograniczyć nacisk na stopę do minimum. Nie chodźmy nigdzie na siłę, jeśli nie jest to absolutnie konieczne, a jeśli już musimy, stawiajmy kroki tak, żeby przypadkiem nie nadwyrężyć świeżej blizny. Jest to o tyle istotne, że np. operacje nerwiaka Mortona polegają na usunięciu patologicznego nerwu, a chodzenie może prowadzić do pogrubienia blizny, co spowoduje ponowny ucisk na nerw. W przypadkach innych operacji również możemy doprowadzić do licznych, dodatkowych problemów, stawiając jeden nieodpowiedni krok.

Warto również dbać o stopę poza sama regeneracją, czyli korzystać z dobrodziejstw fizjoterapii i leków stworzonych specjalnie po to, by przyspieszyć gojenie się blizn i zminimalizować ich rozrost. Odpowiednie masaże, ćwiczenia, odpoczynek i lekarstwa pozwolą nam szybko wrócić do pełnej sprawności. Szczegółowych informacji na temat leczenia i dobrze zaplanowanej rekonwalescencji zasięgniemy na stronie https://poradniastopy.pl/. Dbanie o stopy nigdy nie było prostsze!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dwa × trzy =