Rodzaje zapalniczek – którą wybrać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zapalniczki używane są nie tylko przez palaczy, ale również przez osoby, które są kompletnymi przeciwnikami papierosów. Używamy ich także podczas np.: rodzinnego ogniska, aby rozpalić płomień. Jest kilka rzeczy, które są ważne przy zakupie odpowiedniej, najważniejszą z nich jest jej rodzaj.

Na co zwracać uwagę wybierając zapalniczkę?

Główną cechą, na którą warto zwracać uwagę podczas zakupu zapalniczki, jest rodzaj. Wśród nich są m.in.:

-zapalniczka benzynowa – zapalniczka, w której jak sama nazwa wskazuje, występuje benzyna i to ona jest odpowiedzialna za płomień. Dawniej bardzo popularne produkty, nie tylko wśród zwykłych ludzi, ale także wśród światowej sławy gwiazd. Ciekawe oferty można zobaczyć na stronie: https://zapalniczki.eu/pl/shop/c/zapalniczki-zippo/.

– zapalniczka gazowa – najczęściej stosowana zapalniczka, budową jest ona zbliżona do zapalniczek benzynowych. Główną różnicą jest zastosowane w niej paliwo.

– zapalniczka chemiczna – historyczne zapalniczki, które korzystały z dwóch rodzajów paliwa: spirytusu lub różnego rodzaju kwasów (kwas siarkowy, platyna lub cynk).

-zapalniczka żarowa – zyskały popularność już jakiś czas temu. Ich główną zaletą jest to, że nie gasną na wietrze, a to za sprawą, że nie posiadają one płomienia, a żar, który może przybierać różne barwy.

-zapalarka – najczęściej stosowane do rozpalenia ogniska, grilla lub kuchni gazowej. Różni się budową od poprzedniczek za sprawą swojej wydłużonej lufy. Pozwala ona na rozpalenie płomienia z większej odległości, tak aby nie zrobić sobie krzywdy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie podstawowe części wózków widłowych wymagają nieraz wymiany?
Jakie podstawowe części wózków widłowych wymagają nieraz wymiany?
Wózki widłowe to niezbędne wyposażenie magazynów, sklepów oraz fabryk. Pomagają przetransportować przedmioty, włożyć je w regał oraz umieścić na pojeździe. […]
Jak marketing mix może pomóc w rozbudowie digital marketingu firmy?
Jak marketing mix może pomóc w rozbudowie digital marketingu firmy?
Marketing mix to pojęcie, które obejmuje cenę, miejsce, promocję i produkt. Służy do pomocy w zrozumieniu, jakie czynniki są wymagane, […]
Jak wybrać odpowiedni materac do łóżka?
Jak wybrać odpowiedni materac do łóżka?
Najważniejszym elementem wyposażenia każdego łóżka jest materac. W sprzedaży dostępnych jest wiele produktów, dlatego wybór odpowiedniego modelu nie jest zadaniem […]