Rodzaje zapalniczek – którą wybrać?

Zapalniczki używane są nie tylko przez palaczy, ale również przez osoby, które są kompletnymi przeciwnikami papierosów. Używamy ich także podczas np.: rodzinnego ogniska, aby rozpalić płomień. Jest kilka rzeczy, które są ważne przy zakupie odpowiedniej, najważniejszą z nich jest jej rodzaj.

Na co zwracać uwagę wybierając zapalniczkę?

Główną cechą, na którą warto zwracać uwagę podczas zakupu zapalniczki, jest rodzaj. Wśród nich są m.in.:

-zapalniczka benzynowa – zapalniczka, w której jak sama nazwa wskazuje, występuje benzyna i to ona jest odpowiedzialna za płomień. Dawniej bardzo popularne produkty, nie tylko wśród zwykłych ludzi, ale także wśród światowej sławy gwiazd. Ciekawe oferty można zobaczyć na stronie: https://zapalniczki.eu/pl/shop/c/zapalniczki-zippo/.

– zapalniczka gazowa – najczęściej stosowana zapalniczka, budową jest ona zbliżona do zapalniczek benzynowych. Główną różnicą jest zastosowane w niej paliwo.

– zapalniczka chemiczna – historyczne zapalniczki, które korzystały z dwóch rodzajów paliwa: spirytusu lub różnego rodzaju kwasów (kwas siarkowy, platyna lub cynk).

-zapalniczka żarowa – zyskały popularność już jakiś czas temu. Ich główną zaletą jest to, że nie gasną na wietrze, a to za sprawą, że nie posiadają one płomienia, a żar, który może przybierać różne barwy.

-zapalarka – najczęściej stosowane do rozpalenia ogniska, grilla lub kuchni gazowej. Różni się budową od poprzedniczek za sprawą swojej wydłużonej lufy. Pozwala ona na rozpalenie płomienia z większej odległości, tak aby nie zrobić sobie krzywdy.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


siedem − pięć =