Stylowe lampy do ogrodu

W ogrodzie staramy się stworzyć odpowiednią atmosferę, stąd wiele elementów dobiera się pod kątem estetycznym. Jednocześnie, by zachować jego praktyczne aspekty, konieczne jest też dobre oświetlenie. W tym akurat przypadku istnieje jednak możliwość pogodzenia ze sobą tych kwestii. Jakie lampy można wybrać, aby prezentowały się stylowo i efektownie? 

Zawieszane na ścianie

Zwykle pierwsze punkty rozjaśniające znajdują się już przy ścianie, gdyż chcemy oświetlić teren znajdujący się najbliżej domu, zwłaszcza gdy jest to część frontowa lub taras. Niegdyś popularnym rozwiązaniem były reflektory halogenowe, lecz obecnie wiele osób stawia na lampy ogrodowe kute w formie kinkietów, które prezentują się o wiele bardziej okazale. Będą one odpowiednie szczególnie w kontekście domu i terenu wokół niego urządzonego w klasycznym stylu, który ma być jak najbardziej reprezentatywny. W przypadku nowoczesnych aranżacji można sięgnąć po prostsze kinkiety kwadratowe czy podłużne, które będą wtedy lepiej pasowały, podtrzymując walory estetyczne.

Na podłożu

Uzupełnieniem oświetlenia ściennego są wyższe warianty stojące lub osadzone nisko przy ziemi. Na pewno w przypadku większych ogrodów dobrym pomysłem będzie obsadzenie poszczególnych alejek lampami ogrodowymi kutymi ozdobnymi. Mogą być one tworzone na wzór kojarzonych z parkami latarni, z jednym, dwoma, a nawet trzema źródłami światła. Obecnie chętnie wybierane są także lampy stojące kwadratowe, a szczególnie efektownie prezentują się te w formie kul, które ustawia się przy ścianach lub wzdłuż ścieżek, co tworzy wyjątkowy klimat w ogrodzie.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dwa × 3 =