Usterka auta na trasie – co robić?

Kierowca pojazdu mechanicznego powinien być zawsze przygotowany do wszelkich niespodziewanych sytuacji na drodze. Do takich zalicza się na pewno usterka auta, która może pojawić się w każdym momencie. Jak się zachować, aby na drodze było bezpiecznie, samochód nie zagrażał innym uczestnikom ruchu drogowego i wszyscy pasażerowie zostali objęci odpowiednią opieką?

Ustaw trójkąt ostrzegawczy 

Jeśli to możliwe, przestaw auto w bezpieczne miejsce, takie, które nie zagraża innym uczestnikom ruchu drogowego. Chodzi również o to, aby samochód nie stanowił przeszkody w celu dalszego podróżowania innych pojazdów mechanicznych. 

Jeśli nie jest to możliwe lub kiedy samochód wciąż znajduje się na drodze, koniecznie ustaw trójkąt ostrzegawczy, mniej więcej 100 metrów za autem, aby był dobrze widoczny dla innych. Jeśli jest to droga szybkiego ruchu, wszyscy pasażerowie auta powinni przejść w bezpieczne miejsce za barierki. Samochód powinien mieć włączone światła awaryjne, a kierowca i pasażerowie zobowiązani są do założenia kamizelek odblaskowych. 

Zadzwoń po pomoc 

W najlepszej sytuacji są ci, którzy posiadają ubezpieczenie AC i w pakiecie mają usługi pomocy drogowej. Jeśli nie posiadasz takiego ubezpieczenia, do Twojej dyspozycji jest pomoc drogowa Oleśnica czy w każdym innym mieście, w okolicy którego spotka Cię awaria auta. Pomoc polega najczęściej na holowaniu auta do warsztatu, w którym usterka zostanie naprawiona. Kontakt do odpowiednich służb bez problemu znajdziesz w sieci.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


20 + dziesięć =