Zabiegi dermatologiczne na twarz – które z nich warto zastosować?

Obecnie oferowanych jest wiele zabiegów dermatologicznych na twarz, które mogą być stosowane do zwalczania oznak starzenia się, jak również do eliminowania innych chorób skóry. Dermatolodzy z klinik takich jak https://dermo-medica.pl/ są dobrze wyszkolonymi specjalistami w zakresie stosowania tych zabiegów i mogą pomóc Ci zdecydować, który z nich jest najbardziej odpowiedni dla Twoich potrzeb.

Botoks

Zabieg ten polega na wstrzykiwaniu małych dawek toksyny botulinowej do mięśni twarzy. Zastrzyki są umieszczane w określonych punktach na twarzy i szyi, aby zredukować zmarszczki i inne oznaki starzenia. Efekty zabiegu utrzymują się zwykle przez około trzy miesiące. Po tym czasie trzeba będzie je powtórzyć.

Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne usuwają martwy naskórek na wierzchnich warstwach skóry za pomocą substancji chemicznych, które powodują kontrolowane oparzenia, aby odsłonić znajdującą się pod nimi świeży, nowy naskórek. Zabieg ten jest często wykonywany w serii przez kilka tygodni lub miesięcy, w zależności od rezultatów pożądanych przez pacjentów.

Wypełniacze skórne

Wypełniacze skórne są wstrzykiwane w miejsca, w których występują zmarszczki, aby je wypełnić i wygładzić szorstką strukturę skóry spowodowaną starzeniem się lub uszkodzeniami słonecznymi. Efekty tego zabiegu utrzymują się przez około sześć miesięcy.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dziewiętnaście − 9 =