Formalności związane z budową domu – gdzie warto udać się po pomoc?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nim budowa domu nabierze realnych kształtów w postaci rozpoczęcia prac ziemnych i fundamentowych, na inwestora czeka ogrom formalności. Począwszy od wyboru odpowiedniego projektu i jego adaptacji, po uzyskanie pozwolenia na rozpoczęcie robót, skończywszy na znalezieniu specjalisty od budowy, który będzie czuwał nad prawidłowym przebiegiem prac inwestycyjnych. Wizyty w urzędach, uzupełnianie dokumentacji projektowej, a w końcu żmudne poszukiwania kierownika, który poprowadzi nasz dziennik budowy. To wszystko znacznie wydłuża czas, który dzieli nas od wbicia pierwszej łopaty. Zobaczmy, o jakich formalnościach budowlanych należy pamiętać i kto może nam pomóc w przebrnięciu przez wszystkie wymogi prawa budowlanego. 

Kierownik budowy naszą prawą ręką na każdym etapie inwestycji

Po formalnościach związanych z projektem, tj. mapach stworzonych przez geodetę, adaptacji wybranego modelu domu do działki i zawnioskowaniu o uzyskanie pozwolenia na budowę, przychodzi etap, na którym pomoc wykwalifikowanej i doświadczonej osoby z zewnątrz okazuje się konieczna, ale i jest nieoceniona. 

Trzeba poprowadzić dziennik budowy, zabezpieczyć plac, który obejmuje roboty inwestycyjne oraz nadzorować budowę domu, w taki sposób, by była ona zgodna z zasadami BHP i nie stanowiła zagrożenia dla zdrowia i życia pracowników budowlanych. Te wszystkie zadania leżą w gestii kierownika budowy. To właśnie on jest w całości odpowiedzialny za powierzoną mu inwestycję i organizację placu budowy w sposób bezpieczny dla inwestora i pracowników. W zakresie jego obowiązków leży także umieszczenie i aktualizacja tablicy informacyjnej, wstrzymanie robót budowlanych w razie stwierdzenia jakichkolwiek odstęp czy uchybień, przygotowanie dokumentacji powykonawczej czy zgłoszenie domu do odbioru odpowiednim służbom. Kierownik musi także zadbać o ewentualne usunięcie uszkodzeń na sąsiadujących drogach i działkach. Jeżeli poszukujemy kierownika budowy na terenie Poznania i okolic warto zwrócić się o pomoc do doświadczonych pracowników, których można znaleźć na http://mast-tech.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak pozbyć się z domu uciążliwych owadów?
Jak pozbyć się z domu uciążliwych owadów?
Komary, muchy, pająki i inne owady to prawdziwa zmora w okresie letnim. Przedostają się bowiem wówczas do domu przez okna […]
Czy mini rolety na dzień i noc to dobry wybór do sypialni?
Czy mini rolety na dzień i noc to dobry wybór do sypialni?
Czy mini rolety na dzień i noc to dobry wybór do sypialni? Zależy od punktu widzenia. To pytanie zadaje sobie […]
Łóżko do sypialni – jakie powinno być?
Łóżko do sypialni – jakie powinno być?
Łóżko to najważniejszy mebel w Twojej sypialni. Jeśli masz zły materac, będziesz budzić się z bólem pleców i sztywnością. Kupując […]