Budowa pomieszczeń czystych – o co należy zadbać w clean roomach?

Clean roomy są obecnie coraz częściej stosowane w branżach elektrycznych, medycznych czy biologicznych. Czym się one charakteryzują? Warto poznać kilka zasad, które powiedzą nam, jak powinien wyglądać clean room.

Odpowiednia budowa clean roomu

Czyste pomieszczenia mają za zadanie zapewnić odpowiednie warunki oraz chronić produkty znajdujące się w środku przed bakteriami i zanieczyszczeniami. Więcej informacji o clean roomach znajdziemy chociażby na stronie internetowej https://ottoindustries.com.pl/oferta/clean-room-pomieszczenia-czyste/.

Przy budowie tego typu pomieszczeń należy odpowiednio zadbać o najdrobniejsze szczegóły, aby były oni w pełni efektywne. Oto kilka z nich:

– odpowiednia wentylacja – clean roomy muszą być wyposażone w jednostkę wentylacyjno-klimatyzacyjną, która zadba o odpowiednią jakość powietrza w pomieszczeniu,

– śluza osobowa – dzięki odpowiedniemu ciśnieniu zapewnia ona ochronę w trakcie przepływu personelu czy materiałów,

– odpowiednie wyposażenie – clean roomy muszą być wyposażone w sprzęt, który nadaje się do pracy w takich warunkach. Ważne, aby urządzenia znajdujące się w środku pozbawione były trudno dostępnych przestrzeni. W przeciwnym razie czyste pomieszczenie narażone jest na zanieczyszczenie,

– materiały – ściany oraz podłoga w czystym pomieszczeniu muszą być wykonane z odpowiednich materiałów. Warto również zadbać o odpowiednie filtry oraz dokładną izolację pomieszczenia.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


czternaście + szesnaście =