Co przyda się do wykonywania decoupage?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób w pewnym momencie swojego życia odkrywa w sobie duszę artysty. Jedną z popularnych technik na sprawdzenie swoich możliwości oraz umiejętności jest decoupage. Aby rozpocząć przygodę z tą formą sztuki, konieczne jest skompletowanie niezbędnych materiałów.

Na czym polega decoupage i co jest do niego potrzebne?

Decoupage jest metodą na dekorowanie różnych przedmiotów za pomocą wzoru, który wycina się z cieniutkiej serwetki. Można przyklejać go na różne powierzchnie takie jak drewno, plastik, szkło, metal lub ceramika. Niektórzy próbują nawet ozdabiania tkanin.

Osoby, które dopiero zaczynają przygodę z decoupage powinny zaopatrzyć się w specjalny zestaw startowy. Znajdziemy tam instrukcję postępowania krok po kroku, pierwszy przedmiot do udekorowania, kilka serwetek, klej, lakier oraz podstawowy zestaw farb akrylowych.

Oprócz tego, w zestawie powinien znaleźć się preparat do tworzenia spękań oraz niezbędny zestaw pędzli. Jeśli pierwsze spotkanie z decoupage okaże się dla nas interesujące i będziemy chcieli poszerzać swoje umiejętności w tej dziedzinie możemy zacząć zaopatrywać się w inne materiały. Przydatny może okazać się papier ścierny o różnej numeracji.

Jeśli chcemy tworzyć bardziej zaawansowane dzieła przyda nam się więcej preparatów do wykonywania ozdób. Jest to m.in. sypki brokat w kleju, który można nabyć na https://mydecor.pl/pl/c/Brokat-sypki-i-w-kleju/326 lub preparaty do wykonywania złoceń.

Warto będzie poszerzyć posiadany zestaw farb oraz dokupić nowe pędzle. Wiele osób zajmujących się techniką decoupage prędzej czy później zaczyna używać niestandardowych pigmentów lub np. bitumu.

Tekst powstał we współpracy z My Decor.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jaką metodą najlepiej przedłużyć włosy?
Jaką metodą najlepiej przedłużyć włosy?
Długie i gęste włosy to zdecydowanie marzenie bardzo wielu kobiet. Aby włosy były zdrowe i wyglądały właśnie tak, to najlepszymi […]
Jak odpowiednio wyeksponować odzież w sklepie?
Jak odpowiednio wyeksponować odzież w sklepie?
Połowa sukcesu w handlu polega na odpowiednim wyeksponowaniu oferowanych przez nas towarów. W przypadku sprzedaży odzieży jest to szczególnie ważne, […]
Organizacja spotkania rodzinnego w domu – co będzie do tego potrzebne
Organizacja spotkania rodzinnego w domu – co będzie do tego potrzebne
Spotkania rodzinne w dużym gronie bliskich osób zawsze wywołują pozytywne emocje i uczucia, dlatego ludzie, dążą do takowych relacji, rozkoszując […]