Do czego służą owijki bokserskie?

Osoby uprawiające boks lub inne sporty walki powinny szczególnie zadbać o ochronę dłoni przed urazami mechanicznymi czy złamaniami. Służą do tego przede wszystkim odpowiednie rękawice. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że nie mniej istotne znaczenie mają owijki bokserskie (inaczej bandaże), które stanowią zawsze obowiązkowy element ubioru pięściarza.

Dodatkowe zabezpieczenie dłoni to obowiązek

Owijki bokserskie to akcesoria niepozorne, ale dzięki nim skutecznie zabezpieczymy zwłaszcza nasze kości śródręcza, kciuki oraz ścięgna przed różnego rodzaju kontuzjami. W sklepach stacjonarnych lub internetowych takich jak https://gladiator-fight.com/ można bez trudu znaleźć kilka typów bandaży bokserskich – najpopularniejsze są te wykonane z bawełny (dobre usztywnienie dłoni, wysoka trwałość i odporność na uszkodzenia), ale nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się taśmy z tworzywa sztucznego, które charakteryzują się dużą rozciągliwością i łatwością w zakładaniu.

Można też zdecydować się na specjalne nakładki (ściągacze), dobrze wchłaniające wilgoć oraz nieprzyjemne zapachy. Wybór zależy tak naprawdę od naszych potrzeb i odmiany uprawianego boksu. Jeśli zastanawia nas owijki bokserskie jak owijać, to instrukcja jest następująca: należy rozłożyć palce, nałożyć bandaż na kciuk, a później owinąć go kilka razy wokół nadgarstka. W dalszej kolejności trzeba opleść taśmę wokół kciuka i znowu wokół nadgarstka.

Po ponownym powtórzeniu tej czynności owijamy bandażem śródręcze, przeprowadzając taśmę maksymalnie 3 razy wokół kostek. Na końcu przekładamy ją przez wszystkie palce i okręcamy dwukrotnie wokół kostek i czterech palców. Resztę materiału wykorzystujemy do owinięcia nią nadgarstka.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


pięć × jeden =