Jak prawidłowo dbać o schody w mieszkaniu?

Schody są ważnym elementem domu. W zależności od materiału, jaki został wykorzystany do ich produkcji, dbanie o ich dobry stan będzie oznaczało coś delikatnie innego. Schody wykonuje się głównie z drewna, szkła oraz metalu. Jedną z firm tworzących takie schody jest http://schodyszczecin.com.pl/. Nie budzi wątpliwości, że aby ten element domu przez długi czas cieszył oko, należy pielęgnować go w odpowiedni sposób. Najczęstszym budulcem wykorzystywanym do budowy schodów jest drewno. Zasługuje ono na szczególną uwagę nie tylko ze względu na swoje rozpowszechnienie, ale także na specjalny sposób obchodzenia się z nim.

Co powinniśmy wiedzieć o drewnianych schodach?

Drewniane schody są tak blisko natury, jak to tylko możliwe. Środki czyszczące o mocniejszym działaniu mogą im zaszkodzić, uszkadzając lakier, którym są pokryte i wnikając niekiedy w samą strukturę drewna. Należy zatem unikać stosowania żrących preparatów. Do czyszczenia wystarczy trochę ciepłej wody. Słowo „trochę” jest tu kluczowe, ponieważ nadmiar wilgoci również będzie działał niekorzystnie na nasze schody. Idealna będzie w tym przypadku wilgotna ściereczka. Aby chronić lakier przed ścieraniem, należy regularnie stosować środki dedykowane do lakierowanego drewna. 

Co z innymi powierzchniami?

Schody wykonane z metalu lub szkła wydają się mniej skomplikowane, jeśli chodzi o czyszczenie. Chcąc je utrzymywać w dobrym stanie, można użyć zwykłego płynu do okien. Będzie on skuteczny i przyniesie oczekiwane efekty. Schody natomiast lśnić będą czystością.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dwanaście + 8 =