Serwatka demineralizowana – czym różni się od klasycznej?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Serwatka demineralizowana jest otrzymywana poprzez usunięcie wszystkich minerałów obecnych w białku serwatkowym. Proces ten sprawia, że jest ona łatwiejsza do strawienia, dzięki czemu może być stosowana jako suplement diety.

W jaki sposób ją uzyskujemy?

Serwatka demineralizowana jest przygotowywana z płynnej części mleka, która pozostaje po produkcji sera. Płyn ten zawiera większość wartości odżywczych i jest filtrowany w celu usunięcia tłuszczów i laktozy. Powstały produkt jest doskonałym źródłem białka i aminokwasów, zwłaszcza leucyny, która może pomóc w budowie tkanki mięśniowej i poprawić wydajność podczas treningów.

Otrzymany produkt ma również niską zawartość minerałów (zawiera ich tylko śladowe ilości) i może być stosowany do preparatów dla niemowląt lub do innych celów medycznych https://polandfood.com.pl/ . Jednak jego podstawowym zastosowaniem są suplementy sportowe, takie jak koktajle proteinowe.

Oprócz właściwości odżywczych demineralizowana serwatka ma wiele innych korzyści:

  • Zwiększa odporność
  • Pomaga spalać tłuszcz
  • Poprawia trawienie
  • Wzmacnia kości

Czym różni się od klasycznej serwatki

Oczywiście kluczową różnicą pomiędzy tymi dwoma produktami jest to, że serwatka demineralizowana zawiera mniej laktozy niż zwykłe białko serwatkowe. Są jednak i inne różnice:

  • Poprawiony okres trwałości – Demineralizowana serwatka dłużej zachowuje świeżość niż zwykła serwatka, więc może być przechowywana przez dłuższy czas.
  • Lepszy smak – serwatka demineralizowana smakuje lepiej niż zwykłe mleko, ponieważ nie zawiera żadnych zanieczyszczeń ani substancji, które mogłyby wpłynąć na jej smak.
  • Lepsza konsystencja – serwatka demineralizowana efektywnie miesza się z innymi składnikami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie maszyny do ciasta zakupić do cukierni?
Jakie maszyny do ciasta zakupić do cukierni?
Decydując się na założenie własnej cukierni, należy pamiętać, że podstawą jej sprawnego funkcjonowania jest zakup profesjonalnych urządzeń do wyrabiania, pieczenia […]
Jak przełamać monotonię w ubiorze?
Jak przełamać monotonię w ubiorze?
Moda zmienia się nieustannie. Co pewien czas zaskakujące początkowo nowe trendy, wpisują się na stałe do codziennego stylu ubioru. Szerokie […]
Najlepsze miejsca na wyjazd, na narty
Najlepsze miejsca na wyjazd, na narty
Białe szaleństwo w Dolinie Słońca Chociaż Włochy słyną przede wszystkim z śródziemnomorskiego klimatu i krajobrazu równin i dolin skąpanych w […]