Jak wygląda kalendarium sprzedaży choinek?

Koniec roku to najgorętszy okres dla wielu przedsiębiorców – w grupie tej znajdują się przede wszystkim producenci oraz sprzedawcy świątecznych ozdób i prezentów, a także sprzedawcy bożonarodzeniowych drzewek, dla których grudzień to przysłowiowa żyła złota. Pięknie przystrojona choinka to główny symbol świąt, nie powinno więc zabraknąć jej w żadnym domu.

Kiedy i gdzie kupić świąteczne drzewko?

Największym zainteresowaniem wśród gatunków bożonarodzeniowych drzewek cieszy się świerk pospolity, świerk srebrny i sosna kaukaska. Nieco mniej popularna jest jodła. Wybór drzewka to kwestia indywidualnych oczekiwań estetycznych i ekonomicznych, warto również zwrócić na cechy konkretnego gatunku, zwłaszcza, gdy drzewko ma zdobić dom nie tylko w okresie świątecznym. Zasadniczo ceny choinek wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych – wpływ na to ma gatunek drzewka, jego wielkość, jakość oraz miejsce zakupu. Najatrakcyjniejsze propozycje oferuje hurtownia choinek, w której można dokonywać zarówno zakupów hurtowych, jak i detalicznych. Większość osób wybiera choinki o wysokości około 2 metrów, warto jednak zaznaczyć, że wśród propozycji można znaleźć także drzewka o wysokości 3 metrów.

Sprzedaż choinek rozpoczyna się już na początku grudnia, jednak największy zbyt można zauważyć w połowie grudnia, czyli bezpośrednio przed świętami. Każdy gatunek ma inne cechy i inną wytrzymałość – przykładowo, popularny świerk zaczyna gubić pierwsze igiełki już po dwóch tygodniach, natomiast jodła może wytrzymać w dobrej formie nawet dwa miesiące. Najszybciej igły zaczyna gubić sosna, co bez wątpienia wpływa na małe zainteresowanie tym gatunkiem. Wiele przydatnych informacji o świątecznych drzewkach, ich cechach, wytrzymałości oraz odporności można znaleźć tutaj: https://www.choinki.com/choinki.html.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dwa × pięć =