Jak wyglądają formalności związane z kasacją pojazdu?

W życiu każdego auta przychodzi taki moment, gdy nie nadaje się ono już do dalszego użytku. Naprawa zazwyczaj jest nieopłacalna, ponieważ znacznie przekroczyłaby wartość samego pojazdu. Dlatego też w tym momencie podejmujemy decyzję o oddaniu takiego samochodu na złomowisko. Dzięki temu pozbywamy się problemu dalszego płacenia OC, nie musimy też szukać kupującego, którego zapewne nie bylibyśmy w stanie znaleźć. By prawidłowo wyrejestrować auto i nie musieć już dalej opłacać ubezpieczenia, musimy jednak poprawnie załatwić wszystkie formalności.

Szukamy złomowiska

Najpierw trzeba znaleźć przedsiębiorstwo, które zajmuje się kasacją samochodów. Nie ma z tym większego problemu, w praktycznie każdej miejscowości działa przynajmniej jedna firma tego typu. Na stronie internetowej https://auto-szrot-kasacja-pojazdow.pl/ możemy znaleźć przykładową ofertę. Zawozimy auto na miejsce na kołach, a jeśli nie jest ono w stanie jeździć, możemy zamówić transport lawetą. Tam specjaliści dokonają wyceny pojazdu oraz zostaną wystawione dokumenty kasacyjne.

Wyrejestrowujemy auto

Od przedstawiciela złomowiska otrzymujemy zaświadczenie o przyjęciu pojazdu do kasacji, a także unieważnione tablice rejestracyjne, dowód oraz kartę pojazdu. Następnie musimy udać się z tym kompletem dokumentów do wydziału komunikacji naszego urzędu miasta bądź starostwa powiatowego. Składamy wniosek o wyrejestrowanie auta, załączając wszystkie otrzymane w stacji demontażu pojazdów dokumenty. Otrzymujemy decyzję o skreśleniu pojazdu z ewidencji, co pozwoli nam na wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC i odzyskanie kwoty za niewykorzystany okres.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dwadzieścia + dwanaście =