Jakie muszą być zimowe opony do auta?

Znalezienie odpowiednich opon zimowych do samochodu to niełatwe zadanie. W sprzedaży dostępnych jest tak wiele produktów, że przeciętnemu użytkownikowi trudno wyszukać najlepszy model. Jednym z kryteriów, które warto wziąć pod uwagę podczas zakupów, jest styl jazdy. Kierowcy, dla których samochód to podstawowe narzędzie pracy powinni zdecydować się na zakup ogumienia klasy premium. Choć jest najdroższe, zapewnia najlepsze parametry jezdne. Dla większości osób najlepszym rozwiązaniem będzie zakup modeli średniej klasy. Tego rodzaju produkty dostępne są na stronie https://plusgum.pl/producenci-opon/kleber. Kierowcy, którzy używają auta sporadycznie, mogą kupić opony zimowe budżetowe zaliczane do klasy ekonomicznej.

Głębokość bieżnika i inne parametry techniczne

Oczywiście przy wyborze opon zimowych należy zwracać uwagę nie tylko na cenę, ale również istotne parametry techniczne. Ogromne znaczenie ma m.in. ułożenie i głębokość bieżnika. Dzięki odpowiednim nacięciom opona może wgryzać się w ośnieżoną drogę, zapewniając dobrą przyczepność i krótką drogę hamowania. Poszczególne modele mogą być wyposażone w bieżnik symetryczny, asymetryczny lub kierunkowy. Ostatni z wymienionych jest stosowany najczęściej. 

Warto pamiętać, że guma używana do produkcji opon z czasem parcieje i traci swe właściwości. Dlatego nie zaleca się korzystania z modeli starszych niż 8-10 letnich. Niezalecane jest także kupowanie produktów pochodzących z Chin i wytwarzanych przez nieznanego producenta. Osoby, które szukają specjalistycznych produktów pochodzących z polski, powinny pomyśleć o oponach Kabat. W ofercie firmy znaleźć można wiele interesujących modeli.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


trzynaście + 9 =