Kurs języka Python – czy myślałeś o zostaniu programistą?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Python jest jednym z najczęściej używanych języków programowania na świecie i nie bez powodu. Jest łatwy do nauczenia, potężny, a także przystępny i intuicyjny!

Co to jest Python?

Python jest interpretowanym, obiektowym, wysokopoziomowym językiem programowania, który obsługuje wiele paradygmatów programowania, w tym imperatywny, funkcjonalny i proceduralny, a także posiada filozofię projektowania, która kładzie nacisk na czytelność kodu.

Najlepszą rzeczą w Pythonie jest to, że może być używany do prawie wszystkiego, jak tworzenie stron internetowych, aplikacji desktopowych itp. Istnieje wiele nowych programistów, którzy chcą nauczyć się języka programowania Python. Więc jeśli jesteś jednym z nich, z miejsca radzimy udać się na kurs programowania python. Obecnie kursy oferują ogromną wiedzę, a ponadto oferują również certyfikaty, które potwierdzają Twoje nabyte umiejętności.

Co jeszcze możemy powiedzieć o pythonie?

Python jest w pełni zorientowany obiektowo, ale nie wymaga klas. Obsługuje moduły i pakiety, co sprzyja modularności programu i ponownemu wykorzystaniu kodu. Interpreter Pythona i obszerna biblioteka standardowa są dostępne w formie źródłowej lub binarnej bez opłat dla wszystkich głównych platform i mogą być swobodnie rozpowszechniane. Korzystać z nich nauczysz się wybierając kurs programowania python, gdyż nie sposób byłoby omówić wszystko nawet w kilku artykułach.

Biblioteka standardowa zawiera wiele modułów, które zostały przejęte z innych języków lub stworzone przez społeczność Pythona. Wśród nich jest szeroko stosowany moduł SimpleHTTPServer, który jest dostarczany z Pythonem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Frezarka CNC – jak działa i do czego jest wykorzystywana?
Frezarka CNC – jak działa i do czego jest wykorzystywana?
Frezarki CNC to nowoczesne urządzenia, które obecnie powszechnie stosuje się w przemyśle wytwórczym. Z ich pomocą możliwe jest stworzenie niewielkich […]
Moda na salonach – o trendach w sukniach wieczorowych na sezon 2020
Moda na salonach – o trendach w sukniach wieczorowych na sezon 2020
W szafie każdej kobiety powinna się znaleźć przynajmniej jednak suknia wieczorowa. Sprawdzi się ona bowiem zarówno podczas przyjęcia weselnego, jak […]
Co ma znaczenie przy wyborze miejsca zamieszkania?
Co ma znaczenie przy wyborze miejsca zamieszkania?
Kupno własnego mieszkania jest bardzo dużym przeżyciem, ale jednocześnie decyzją, którą należy bardzo dokładnie przeanalizować. Przede wszystkim musimy stanąć przed […]