Rodzaje batonów na pułkach sklepowych

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na sklepowych półkach można znaleźć wiele rodzajów batonów. Niektóre są wykonane z samych orzechów i nasion, podczas gdy inne zawierają suszone owoce, kokos, chipy czekoladowe lub inne składniki.

Oto kilka popularnych rodzajów batonów i składników, które zawierają:

Kompletne batony odżywcze

Te batony zawierają kombinację ziaren, owoców i warzyw. Zazwyczaj mają mniej tłuszczu niż inne rodzaje batonów odżywczych i mogą być dobre dla osób, które chcą schudnąć lub utrzymać utratę wagi.

Batony energetyczne

Te wysokokaloryczne batony stanowią alternatywę dla wysokocukrowych przekąsek, takich jak cukierki lub ciasteczka. Często zawierają białko i błonnik, dzięki czemu dłużej czujesz się syty. Zawierają one również cukier, tłuszcz i inne składniki, które dostarczają energii. 

Batony zastępujące posiłek

Te batony zawierają wszystkie składniki odżywcze, których potrzebujesz, aby zastąpić jeden posiłek, więc nie musisz jeść nic innego do następnego posiłku.

Granola/ batony proteinowe

Granola to mieszanka płatków owsianych, orzechów i nasion, która jest pieczona w kształcie batona. Batony proteinowe zawierają więcej białka niż batony granola, ale mniej błonnika niż batony pełnowartościowe. Batony proteinowe mogą być przydatne dla osób, które chcą przybrać na wadze lub zbudować masę mięśniową poprzez programy treningowe z ćwiczeniami, takie jak kulturystyka lub trening siłowy. Idealnym przykładem takiego smakołyka są choćby batony herbalife, które posiadają każdą z cech batona proteinowego.

Batony owocowo-orzechowe

Te energetyczne produkty spożywcze są produkowane z suszonych owoców i orzechów (takich jak nerkowce), które dostarczają zdrowych tłuszczów, które pomagają promować zdrowie serca, gdy są spożywane z umiarem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co przyda się do wykonywania decoupage?
Co przyda się do wykonywania decoupage?
Wiele osób w pewnym momencie swojego życia odkrywa w sobie duszę artysty. Jedną z popularnych technik na sprawdzenie swoich możliwości […]
Zalety piór wiecznych
Zalety piór wiecznych
Wydawać by się mogło, że pióra wieczne jako przybory do pisania już dawno temu odeszły do lamusa i zostały trwale […]
Co obejmuje prawo medyczne?
Co obejmuje prawo medyczne?
Prawo medyczne to zbiór przepisów i norm regulujących rozmaite prawa oraz obowiązki osób zaangażowanych w służbę zdrowia. Mowa tutaj zarówno […]