Tymczasowe zapory i ogrodzenia – kiedy są przydatne?

Istnieje bardzo wiele sytuacji, kiedy konieczne jest zabezpieczenie terenu przed dostępem osób nieupoważnionych. Wykorzystuje się wówczas specjalne ogrodzenia tymczasowe oraz zapory mobilne. Konstrukcje te mogą być wykonane zarówno z wytrzymałego metalu, jak i lekkiego tworzywa sztucznego. Jeśli interesuje nas np. plastikowa zapora, to bez problemu kupimy ją na https://easyfence.pl/produkt/zapora-drogowa-z-tworzywa-sztucznego/.

Place budowy, koncerty i nie tylko 

Ogrodzenia tymczasowe i zapory są wykorzystywane przede wszystkim podczas rozmaitych wydarzeń publicznych, takich jak choćby plenerowe koncerty muzyczne, zawody sportowe czy imprezy kulturalne. Zachodzi bowiem wówczas potrzeba podzielenia terenu na strefy i wyznaczenia określonych miejsc wymagających okazania przepustki. W tym przypadku stosuje się zazwyczaj konstrukcje ażurowe, charakteryzujące się przęsłami wykonanymi z okrągłych bądź kwadratowych profili o stosunkowo dużej przezierności.

Ich ogromną zaletą jest to, że z jednej strony nie zakłócają widoczności, z drugiej zaś stanowią skuteczną barierę. Jeśli chodzi o zapory i ogrodzenia tymczasowe budowy również są miejscami, gdzie tego typu elementy okazują się niezbędne. Wynika to z faktu, że obowiązkiem kierownika robót jest zabezpieczenie placu przed dostępem osób postronnych. Mamy tutaj jednak najczęściej do czynienia z modelami pełnymi, zapewniającymi wyższy poziom ochrony. Omawiane konstrukcje są ponadto przydatne podczas prowadzenia prac rozbiórkowych, ziemnych i drogowych, a także na terenach zakładów produkcyjnych czy przemysłowych.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


5 × dwa =