Wino dobre na prezent

Wielu ludzi zastanawia się, jaki prezent warto wręczyć z okazji imienin, urodzin, świąt Bożego Narodzenia, awansu zawodowego, zdanego egzaminu na studiach czy rocznicy ślubu. Okazuje się to problematyczne zwłaszcza w sytuacji, gdy niezbyt dobrze znamy upodobania danej osoby. Na szczęście istnieje podarunek uniwersalny, który łączy w sobie elegancję z praktycznością – jest nim wino. Jeśli zależy nam na zrobieniu wrażenia na jubilacie, wybierzmy specjalny zestaw składający się z dwóch lub więcej różnych trunków tego typu. Kupimy je na  https://www.profilwino.pl/pl/c/Wino-na-prezent/86.

Unikajmy mało prestiżowych win stołowych

Pięknie zapakowane wino z górnej półki z pewnością sprawi radość każdej obdarowanej osobie. Stanowi ono doskonałą alternatywę dla klasycznych czekoladek i kwiatów, czyli prezentów dosyć oklepanych i mało oryginalnych. Najlepiej sprawdzi się wino wytrawne, półwytrawne lub półsłodkie posiadające apelację, czyli pochodzące z konkretnego rejonu świata, gdzie obowiązują ścisłe zasady dotyczące uprawy winorośli (Barolo, Tokaj Aszu, Cabernet Auvignon, Merlot itp.). Rozpoznany je dzięki informacji etykiecie – na przykład francuskie trunki tego rodzaju są zawsze oznaczone symbolem AOC, włoskie DOCG, a hiszpańskie DOC.

Godne polecenia na prezent są również białe i różowe wina orzeźwiające rodem z RPA. Można je bez problemu kupić na https://www.profilwino.pl/pl/c/RPA/111. Nie zwracajmy natomiast zupełnie uwagi na typowe wina stołowe, ponieważ nie są one zbyt eleganckie, a poza tym nie gwarantują wystarczająco bogatego smaku i aromatu. Nie zapomnijmy o tym, aby przed wręczeniem butelki solenizantowi w atrakcyjny sposób ją zapakować.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


13 + 8 =