Jak zakładane są implanty zębowe?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wizyty dentystyczne są dla bardzo wielu z nas przeżyciem wręcz traumatycznym. Jeżeli już musimy iść do gabinetu stomatologa i usiąść na fotelu zabiegowym, oblewa nas zimny pot. Do lekarza idziemy tylko wtedy, gdy zęby zaczynają już nas boleć, wcześniej nawet nie myślimy się tam wybrać.

Niestety wtedy często jest już za późno na leczenie i zęba trzeba po prostu usunąć. Jeśli jest to jeden z zębów tylnych, to jeszcze pół biedy, bo tego nie widać. Co jednak zrobić, gdy mamy do czynienia z przednimi?

Implant ratuje sytuację

Jeśli nie chcemy do końca życia chodzić z dziurą w uzębieniu, to najlepszym wyjściem jest wstawienie specjalnego implantu. Dentysta zapewne sam doradzi nam wykorzystanie tej metody, nawet jeżeli sprawa nie będzie się tyczyła jednego z zębów przednich. Po prostu warto mieć pełne uzębienie, bo wtedy łatwiej gryźć, dziąsła są mniej obciążone, a szczęka nie deformuje, powodując dalsze problemy z zębami.

Wstawianie implantu nie jest ani bolesne, ani trudne. Najczęściej podstawą jest specjalny tytanowy wkład, który wkręca się w dziąsło, oczywiście w znieczuleniu. Na niego następnie nakładany jest implant i to wszystko, zabieg jest zakończony.

Implanty mogą pomóc nie tylko w sytuacji, gdy mamy już zęba do wyrwania. Mogą być także rozwiązaniem wtedy, gdy na przykład duża część zęba ukruszyła się podczas jakiegoś upadku czy gryzienia. Medycyna estetyczna w Poznaniu na Wildze jest praktykowana w bardzo wielu klinikach i tam właśnie można pójść na zabieg usunięcia starego, uszkodzonego zęba i wstawienie w to miejsce implantu. Możemy być pewni, że efekt będzie naprawdę piorunujący i wart każdej złotówki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym są efekty FX?
Czym są efekty FX?
Rozwój technologii powoduje, że na rynku dostępnych jest coraz więcej usług, które pomogą nam wyróżnić się na tle innych. Jest […]
Producenci dobrych butów skórzanych
Producenci dobrych butów skórzanych
Obuwie skórzane wraca do łask. Po wielu latach, gdy klienci wybierali raczej inne rodzaje butów, skóra ponownie zaczyna być w […]
Jakich rajstop nie może zabraknąć w szafie żadnej kobiety?
Jakich rajstop nie może zabraknąć w szafie żadnej kobiety?
Rajstopy to nieodłączny element wielu kobiecych stylizacji. Pozwalają ukryć drobne mankamenty i jednocześnie podkreślają piękno kobiecych nóg. Pomagają podkreślić sylwetkę […]