Jak zakładane są implanty zębowe?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wizyty dentystyczne są dla bardzo wielu z nas przeżyciem wręcz traumatycznym. Jeżeli już musimy iść do gabinetu stomatologa i usiąść na fotelu zabiegowym, oblewa nas zimny pot. Do lekarza idziemy tylko wtedy, gdy zęby zaczynają już nas boleć, wcześniej nawet nie myślimy się tam wybrać.

Niestety wtedy często jest już za późno na leczenie i zęba trzeba po prostu usunąć. Jeśli jest to jeden z zębów tylnych, to jeszcze pół biedy, bo tego nie widać. Co jednak zrobić, gdy mamy do czynienia z przednimi?

Implant ratuje sytuację

Jeśli nie chcemy do końca życia chodzić z dziurą w uzębieniu, to najlepszym wyjściem jest wstawienie specjalnego implantu. Dentysta zapewne sam doradzi nam wykorzystanie tej metody, nawet jeżeli sprawa nie będzie się tyczyła jednego z zębów przednich. Po prostu warto mieć pełne uzębienie, bo wtedy łatwiej gryźć, dziąsła są mniej obciążone, a szczęka nie deformuje, powodując dalsze problemy z zębami.

Wstawianie implantu nie jest ani bolesne, ani trudne. Najczęściej podstawą jest specjalny tytanowy wkład, który wkręca się w dziąsło, oczywiście w znieczuleniu. Na niego następnie nakładany jest implant i to wszystko, zabieg jest zakończony.

Implanty mogą pomóc nie tylko w sytuacji, gdy mamy już zęba do wyrwania. Mogą być także rozwiązaniem wtedy, gdy na przykład duża część zęba ukruszyła się podczas jakiegoś upadku czy gryzienia. Medycyna estetyczna w Poznaniu na Wildze jest praktykowana w bardzo wielu klinikach i tam właśnie można pójść na zabieg usunięcia starego, uszkodzonego zęba i wstawienie w to miejsce implantu. Możemy być pewni, że efekt będzie naprawdę piorunujący i wart każdej złotówki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Przeprowadzka – jak pakować kartony?
Przeprowadzka – jak pakować kartony?
Podczas przeprowadzki łatwo o uszkodzenie sprzętu, czy zgubienie wartościowego przedmiotu. Dla wielu osób jest to stresujące przeżycie. Wynika to w […]
Podstawowa dekoracja stołu
Podstawowa dekoracja stołu
W eleganckiej restauracji, małym bistro lub podczas rodzinnego obiadu stół, jako miejsce wspólnego biesiadowania, zawsze powinien być pięknie udekorowany. Świeże […]
Gdzie szukać ciekawych i aktualnych promocji?
Gdzie szukać ciekawych i aktualnych promocji?
Gazetka promocyjna to przydatna rzecz Aktualne gazetki promocyjne sklepów mogą być bardzo przydatne podczas planowania zakupów. Pozwalają zaoszczędzić czas podczas […]